Morderstwo wśród mormonów – dokumentalny serial o zbrodniach wśród społeczności mormońskich

}

Data: 24 lutego 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix prezentuje zapowiedź trzyodcinkowego serialu dokumentalnego będącego pierwszą próbą kompleksowej analizy najbardziej szokujących zbrodni w historii społeczności mormońskich oraz stojącego za nimi przestępcy.

Morderstwo wśród mormonów opowiada o trzech zamachach bombowych z roku 1985, które doprowadziły do śmierci dwóch osób i wstrząsnęły Salt Lake City. Ataki okazały się też wielkim ciosem dla społeczności, ponieważ w pojeździe kolejnej ofiary znaleziono strzępy wielu wczesnych listów i dzienników mormońskich. Ciężko poszkodowany w eksplozji mężczyzna okazał się znanym kolekcjonerem rzadkich dokumentów będącym w posiadaniu legendarnego listu białej salamandry, którego treść rzekomo podważa podstawy, na których opiera się religia mormonów. Gdy ranny walczy o życie, śledczy walczą o ujawnienie prawdy.

To nieprawdopodobna, ale prawdziwa historia kryminalna, w której to przebiegły oszust postanawia zagrać o wysoką stawkę, co prowadzi do rozlewu krwi i uderza w fundament wiary.

Dokument wyreżyserowali Jared Hess i Tyler Measom. Jego premiera już 3 marca 2021 roku.

Źródło: youtube

ZOBACZ TEŻ  Szybki cash – filmowa trylogia doczekała się swojego sequela

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.