Julia – zwiastun serialu o znanej szefowej kuchni

}

Data: 2 marca 2022

a

Kategorie: Newsy

HBO Max prezentuje oficjalny zwiastun biograficznego serialu Julia, którego fabuła opiera się na niezwykłym życiu utalentowanej szefowej kuchni i telewizyjnej osobowości – Julii Child.

Julia Child to amerykańska kucharka i autorka kulinarnych książek i programów, która spopularyzowała w USA francuską kuchnię. Aby uzyskać swój pierwszy program musiała sprzeciwić się szeroko zakrojonemu seksizmowi i panującym stereotypom.

Serial inspirowany jest niezwykłym życiem Julii Child i jej długoletnim programem telewizyjnym The French Chef, który był swego rodzaju pionierem nowoczesnego programu kulinarnego. Poprzez postać Julii i jej wyjątkowej radości życia i dążenia do osiągnięcia postawionych sobie celów, produkcja bada kluczowy dla Ameryki czas, w którym telewizja publiczna zaczęła jawić się jako nowa instytucja społeczna, a kraj zaczął przechodzić ewolucję poprzez szerzący się feminizm i powstanie pojęcia celebryty.

W tytułową postać wciela się Sarah Lancashire. Oprócz niej na ekranie zobaczymy Davida Hyde Pierce, Bebe Neuwirth, Brittany Bradford, Fran Kranz i Fionę Glascott. Twórcą i producentem serialu jest Daniel Goldfarb, a schowrunnerem Chris Keyser.

Premiera serialu 31 marca 2022 roku. Najpierw zadebiutują trzy pierwsze odcinki, a w każdy kolejny czwartek pojawiać będzie się kolejny. Julia składa się z 8. odcinków.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Lakers: Dynastia zwycięzców – serial HBO o legendarnej drużynie z Los Angeles

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.