Foundation na nowym materiale promującym serial Apple TV+

}

Data: 18 września 2021

a

Kategorie: Newsy

Już 24 września na platformie Apple TV+ zadebiutuje serial Foundation będący adaptacją kultowej serii science fiction Isaaca Asimova. W sieci pojawił się właśnie ciekawy materiał filmowy zawierający nowe fragmenty z produkcji oraz wywiady z twórcami i główną obsadą.

Na poniższym materiale znajdziemy wypowiedzi twórcy serialu Davida S. Goyera i członków obsady, w tym Jareda Harrisa, Lee Pace’a i Leah Harvey’a.

Cykl Foundation wywarł wielki wpływ na inne popularne serie science fiction tj. Diuna i Gwiezdne wojny.

Cykl ten opowiada o zmierzchu i rozkładzie gigantycznego tworu politycznego jakim jest Imperium Galaktyczne. Składa się on z siedmiu tomów, a więc materiału źródłowego dla serialu jest pod dostatkiem. To kronika tysiącletniej historii, gdzie zespół wygnańców odkryje, iż jedynym sposobem na uratowanie Imperium Galaktycznego przed zniszczeniem jest przeciwstawienie się mu.

Rewolucjonista dr Hari Seldon przepowiada zbliżający się upadek Imperium i wraz z grupą lojalnych zwolenników wyrusza w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację, chcąc zachować resztki dotychczasowej cywilizacji. Nie podoba się to jednak rządzącym Imperium, Cleonsom, do których nie dociera, iż być może mogą utracić swoje dziedzictwo na zawsze.

Dziesięcioodcinkowa seria jest swoistą kroniką czterech postaci przekraczających czas i przestrzeń, które walczą z kryzysem, lojalnością i relacjami, aby ostatecznie zdecydować o losie ludzkości.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Przedpremierowy pokaz Zagubionych w kosmosie

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.