w

Detektyw Malton kontra zbrodnia sezon 2 – kryminalna seria powraca na CBS Reality

detektyw malton kontra zbrodnia 732x412
cbs reality

Program kryminalny Detektyw Malton kontra zbrodnia powraca na antenę CBS Reality z 2. sezonem. Seria kryminalna prowadzona jest przez Jackie Malton, byłą detektyw Scotland Yardu i jedną z pierwszych kobiet należących do Flying Squad – grupy specjalnej zajmującej się walką z rozbojami.

W programie Jackie na nowo analizuje słynne brytyjskie śledztwa, wykorzystując przy tym akta zdobyte dzięki swoim kontaktom oraz wiedzę ekspertów, policjantów i detektywów, którzy przyczynili się do rozwiązania tych spraw.

W 2. sezonie serialu, Jackie Malton, która była inspiracją dla granej przez Helen Mirren postaci DCI Jane Tennison w wielokrotnie nagradzanym dramacie Główny podejrzany, przedstawia widzom najbardziej interesujące, ale i wstrząsające sprawy kryminalne – takie, które przez długi czas pojawiały się na pierwszych stronach brytyjskich gazet.

Jackie Malton szuka prawdy o zbrodni, a jej działania napędzane są pragnieniem oddania sprawiedliwości ofiarom przestępstw. Pomagają jej w tym policjanci, detektywi i inni specjaliści, którzy pracowali przy omawianych w serii sprawach. Wspólnie przybliżają widzom przebieg śledztw i dzielą się z widzami informacjami o tym, jakim technikom i umiejętnościom detektywów zawdzięczamy schwytanie przestępców. Seria ukazuje także wielki wpływ emocjonalny jaki te sprawy mają na zaangażowanych w nie funkcjonariuszy i uświadamia, że traumatyczne wspomnienia nie znikają wraz z przejściem na emeryturę. Detektyw Malton wielokrotnie podkreśla wagę medycyny sądowej oraz wiedzy ekspertów i udowadnia, że gdy zostaje popełnione przestępstwo, zawsze pozostawia ono po sobie ślad, który doprowadza do skazania sprawcy, nawet po upływie kilku dekad.

Premiera 2. sezonu serialu już 2 sierpnia o godzinie 21:00. Kolejne odcinki co niedziela. Sezon ten składa się z sześciu epizodów.

Źródło: CBS Reality

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

watchmen hbo 150x150

107 nominacji do nagród Emmy dla HBO

ratched 101 unit 00404rc 150x150

Ratched – Netflix ogłasza datę premiery serialu