Detektyw Malton kontra zbrodnia – nowy dokument od CBS Reality

}

Data: 29 listopada 2019

a

Kategorie: Newsy

Detektyw Malton kontra zbrodnia to dziesięcioodcinkowa seria prowadzona przez Jackie Malton, byłą detektyw Scotland Yardu. Jackie wraz z detektywami i specjalistami, którzy przyczynili się do rozwiązania omawianych spraw, przeanalizuje ich pracę krok po kroku. Premiera serialu już 2 grudnia.

Jackie Malton była detektywem w Scotland Yardzie , a także jedną z pierwszych kobiet należących do 'The Flying Squad’ – grupy specjalnej, zajmującej się walką z rozbojami. Malton angażowała się także w działania przeciwko korupcji w policji. Jej historia była inspiracją dla postaci detektyw Jane Tennison, granej przez Helen Mirren w wielokrotnie nagradzanym serialu Lyndy La Plante Główny podejrzany. Detektyw Malton kontra zbrodnia to pierwsza seria dokumentalna, w której pojawia się ta zasłużona policjantka.

W serialu Jackie Malton powróci do korzeni i przedstawi widzom najbardziej interesujące, ale i wstrząsające sprawy kryminalne – takie, które przez długi czas były na okładkach brytyjskich gazet. Pomogą jej w tym policjanci, detektywi i inni specjaliści, którzy przy nich pracowali. Razem przybliżą widzom przebieg śledztw i opowiedzą, jakim technikom i umiejętnościom detektywów zawdzięczamy schwytanie przestępców.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego Detektyw Malton kontra zbrodnia, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 2 do 13 grudnia w dni powszednie o północy.

detektyw malton kontra zbrodnia

Poniżej lista odcinków wraz z krótkim ich opisem.

1. Donald Neilson – Czarna pantera to mężczyzna, który popełnił ponad czterysta kradzieży i zabił trzy osoby. Aby się wzbogacić, porwał młodą dziedziczkę i żądał wysokiego kupu, grożąc śmiercią dziewczyny.

2. Robert Napper – Kiedy oskarżony o morderstwo Rachel Nickell Colin Stagg czekał na proces, prawdziwy sprawca – Robert Napper – był na wolności i mógł dalej krzywdzić kobiety. Niedługo później doszło do strasznego podwójnego morderstwa.

3. Idris Ali i Alan Charlton – Na budowie znaleziono szkielet. Badania wykazały, że należał do Karen Price, 15-letniej uciekinierki z domu dziecka. Dziewczynę ostatni raz widziano osiem lat wcześniej, a jej zaginięcie nie zostało nigdy zgłoszone.

ZOBACZ TEŻ  Złap i ukręć łeb – nowy serial dokumentalny HBO o jednym z największych skandali Hollywood

4. Joseph Kappen – Policji nie udało się znaleźć zabójcy dwóch nastolatek zabitych w drodze powrotnej z wieczornego wyjścia. Dopiero po trzydziestu latach, dzięki rozwojowi badań DNA, udało się wpaść na trop winnego zbrodni.

5. Timothy Robson – Ciało Suzanne Greenhill, głuchej 20-latki, znaleziono w jej mieszkaniu. Kobieta została zgwałcona i kilkukrotnie ugodzona nożem. Podczas śledztwa okazało się, że to jedna z najbardziej wyjątkowych i skomplikowanych spraw w kryminalnej historii Wielkiej Brytanii.

6. Louise Woodward – 19-letnia Brytyjka, Louise Woodward, pojechała do USA pracować jako niania. Kiedy jej podopieczny trafił do szpitala z poważnymi problemami zdrowotnymi, podejrzenia padły na Louise, która miała przyznać, że chłopiec zirytował ją podczas kąpieli.

7. Peter Tobin – Peter Tobin spedził w więzieniu 11 lat po zgwałceniu dwóch dziewcząt. Po wyjściu na wolność znów popełnił przestępstwo. Tym razem zabił polską studentkę, z którą udało mu się zaprzyjaźnić. Śledztwo wykazało, że to nie było jego pierwsze morderstwo po wyjściu z więzienia.

8. Theresa Riggi – W mieszkaniu w Edynburgu doszło do wybuchu gazu. Ofiarami było troje dzieci. Jednak szybko okazało się, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a zabójstwo zaplanowane przez ich matkę, która po dokonaniu zbrodni próbowała popełnić samobójstwo.

9. John Duffy i David Mulcahy – W Londynie, w latach 80. doszło do serii brutalnych gwałtów. Łączyły je miejsce zdarzenia – okolice stacji kolejowych. Wszystkie ofiary twierdziły, że zostały zaatakowane przez dwóch mężczyzn. W 1985 roku pewna nastolatka została porwana z dworca i zamordowana.

10. Neil Entwistle – Pozornie nieśmiały Neil Entwistle ożenił się z Amerykanką, Rachel Souzą. Po narodzinach córki Lillian, para przeprowadziła się do USA. Ich życie wydawało się być idealne. Do czasu, kiedy matka Rachel zgłosiła zaginięcie córki, a policja znalazła jej ciało z ranami postrzałowymi.

detektyw malton kontra zbrodnia oficjalna grafika

Źródło: news prasowy za CBS Reality

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.