Przeczytano:

Złap i ukręć łeb – nowy serial dokumentalny HBO o jednym z największych skandali Hollywood

24 06 2021 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Serial dokumentalny HBO Złap i ukręć łeb oparty jest na głośnym podcaście Ronana Farrowa opowiadającym o układzie, który starał się uciszyć ofiary i dziennikarzy opisujących jeden z największych skandali Hollywood.

Sześć półgodzinnych odcinków serialu dokumentalnego HBO Złap i ukręć łeb jest ekranizacją kameralnych wywiadów z sygnalistami, dziennikarzami, prywatnymi detektywami i informatorami przeprowadzonymi przez zdobywcę nagrody Pulitzera, Ronana Farrowa, podczas pracy nad jego podcastem i bestsellerową książką, w Polsce wydaną pod tytułem Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli.

W serialu, który jest ekranizacją wspominanego podcastu i książki, podjęto kilka nowych wątków. Zobaczymy w nim także niepublikowane nigdy wcześniej materiały filmowe i poznamy nowe informacje na temat tej szokującej sprawy, które twórcy serialu zestawili z ciekawą ścieżką dźwiękową, zdjęciami z oryginalnych dokumentów, nagraniami, fotografiami, archiwalnymi filmami i elementami grafik.

Produkcja przedstawia nowy punkt widzenia i informacje na temat szeroko zakrojonego śledztwa, którego celem było nie tylko ujawnienie sposobu działania jednego wpływowego przestępcy seksualnego, ale także całego układu i sieci powiązań, który przez lata zapewniał mu bezkarność. Najnowsze ustalenia zaskoczą nawet tych widzów, którzy na bieżąco śledzili sprawę.

zlap i ukrec leb odc.2 serial dokumentalny hbo na zdjeciu ronan farrow i kim masters 2 1000
fot. HBO

Za reżyserię serialu dokumentalnego HBO Złap i ukręć łeb odpowiadają zdobywcy nagrody Emmy, Fenton Bailey oraz Randy Barbato, którzy pełnią także obowiązki producentów. Producentem wykonawczym jest Ronan Farrow.

Premiera nowego serialu dokumentalnego HBO Złap i ukręć łeb odbędzie 13 lipca w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki. Kolejne, po dwa, dodawane będą co tydzień we wtorki. Serial liczy 6 odcinków.

zlap i ukrec leb odc.3 serial dokumentalny hbo na zdjeciu ronan farrow i rowena chiu 1000
fot. HBO

Opisy odcinków:

Złap i ukręć łeb, odcinek 1: The Wire | premiera w HBO GO: 13 lipca

Ambra Gutierrez, modelka o filipińsko-włoskich korzeniach, ujawnia kulisy tajnej policyjnej operacji, która zakończyła się uzyskaniem od Harveya Weinsteina obciążających go zeznań. Ambra opowiada także, że kiedy władze odmówiły wszczęcia śledztwa w jej sprawie, postanowiła zachować dowody przestępstwa.

Złap i ukręć łeb, odcinek 2: The Reporters| premiera w HBO GO: 13 lipca

Ken Auletta, doświadczony reporter dziennika The New Yorker, i Kim Masters, dziennikarka magazynu The Hollywood Reporter, opowiadają o prowadzonym przez wiele lat śledztwie, które miało na celu ujawnienie tajemnicy poliszynela, jaką był uprawiany przez Weinsteina proceder oraz nieustanne próby tuszowania sprawy.

Złap i ukręć łeb, odcinek 3: The Assistants | premiera w HBO GO: 20 lipca

Rowena Chiu, która pracowała kiedyś w spółce Weinsteina jako asystentka, otwarcie przyznaje, że była przez niego molestowana. Opowiada także o trudnych decyzjach, jakie musiała podjąć wraz z inną asystentką Zeldą Perkins, próbując pociągnąć producenta do odpowiedzialności i wyjaśnia dlaczego zdecydowała się milczeć przez kilkanaście lat.

Złap i ukręć łeb, odcinek 4: The Producer | premiera w HBO GO: 20 lipca

Rich McHugh wspomina pracę z Ronanem Farrowem nad reportażem wyemitowanym na antenie NBC News, wywiadach z Rose McGowan i innymi zaproszonymi przed kamerę informatorami oraz rosnące w nim przekonanie, że ktoś wpływowy próbuje sabotować dziennikarskie śledztwo.

Złap i ukręć łeb, odcinek 5: The Editors | premiera w HBO GO: 27 lipca

David Remnick i Deirdre Foley-Mendelssohn, wydawcy dziennika The New Yorker, adwokat Fabio Bertoni oraz eksperci Tammy Kim i Fergus McIntosh opisują żmudny proces weryfikacji szczegółowych informacji związanych ze sprawą i groźbach ze strony prawników Weinsteina.

Złap i ukręć łeb, odcinek 6: The Spy | premiera w HBO GO: 27 lipca

Tajny agent Igor Ostrovsky opowiada, że został zatrudniony, aby śledzić Farrowa i zbierać dyskredytujące go informacje. Opisuje także nieoczekiwany zwrot akcji, który skłonił go, aby przejść na drugą stronę i zostać informatorem dziennikarza. John Scott-Railton z Instytutu The Citizen Lab opisuje rozwój usług szpiegowskich realizowanych na zlecenie prywatnych klientów, ich konsekwencje oraz działania, które mają na celu zwalczanie tego rodzaju praktyk.

Źródło: informacja prasowa za HBO

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również