Będzie serial o Apostołach i Apokryfach?

}

Data: 26 kwietnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Jak donoszą zagraniczne media w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów Martin Scorsese i Paul Schrader zdradzili, iż planują nakręcić kolejne religijne dzieło. Ich ostatnią taką produkcją był film Ostatnie kuszenie Chrystusa z 1988 roku. Wywołał on wiele kontrowersji, a przedstawiona w nim historia dla wyznawców chrześcijaństwa jest wręcz skandaliczna.

Nowe dzieło tych panów nie będzie jednak filmem, a serialem. Jego fabuła miałaby skupić się na początkach chrześcijaństwa. Produkcja ta trafić miałaby na jedną z platform, prawdopodobnie na Apple TV+, z którą Scorsese związany jest wieloletnią umową.

Projekt jeśli wypali ma składać się z trzech sezonów i opowiadać o apostołach i Apokryfach, czyli zakazanych księgach Nowego Testamentu, które nie wchodzą w skład kanonu Pisma Świętego. Wśród najpopularniejszych apokryfów są ewangelie Judasza i Marii Magdaleny.

Produkcja ta sądząc po jej tematyce utrzymana zostanie w tym samym duchu co wspomniany film i z pewnością odbije się szerokim echem w religijnych kręgach.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Kierunek: Noc sezon 2. - pełna zapowiedź serialu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.