Będzie drugi sezon serialu Genialna przyjaciółka

4 grudnia 2018 | Newsy

j

HBO i RAI zamówiły drugi sezon serialu Genialna przyjaciółka. Drugi sezon będzie oparty na drugim tomie cyklu Eleny Ferrante Historia nowego nazwiska.

Jesteśmy zachwyceni tym, jak znakomita opowieść Eleny Ferrante podbiła serca widzów i krytyków. Cieszymy się na dalszą wspólną podróż Eleny i Lili – powiedział Casey Bloys, prezes HBO ds. produkcji.

RAI jest dumny z nadzwyczajnego sukcesu ‘Genialnej przyjaciółki’. To ważny projekt, który potwierdza nasze zaangażowanie międzynarodowe koprodukcje i wartość włoskich artystów – powiedział Fabrizio Salini, CEO RAI.

Jesteśmy szczerze dumni, że ta historia nadal będzie zachwycać publiczność na całym świecie – dodaje Lorenzo Mieli, dyrektor generalny Wildside i jeden z producentów serialu, obok Mario Gianani i Domenico Procacci. Cieszy nad fakt, że tak znakomity efekt został osiągnięty dzięki kreatywności, wizji i namiętnemu zaangażowaniu wyjątkowo utalentowanego zespołu włoskich profesjonalistów prowadzonego przez Saverio Costanzo.

Genialna przyjaciółka to historia Eleny Greco i jej najważniejszej przyjaciółki, Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, którą poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie fascynującym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Produkcja została zrealizowana we Włoszech z udziałem debiutujących Elisy Del Genio i Ludovici Nasti jako młodych Eleny i Lili, które w rolach nastoletnich dziewczyn zastępująMargherita Mazzucco i Gaia Girace. Serial wyreżyserował Saverio Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni).

Premiera pierwszego odcinka serialu Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) odbyła się 19 listopada. Premiery kolejnych odcinków odbywają się co tydzień w poniedziałki i wtorki o godz. 20.10.  W HBO GO dostępne są wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki. Finałowy odcinek produkcji pojawi się w HBO i HBO GO za tydzień, 11 grudnia.

ZOBACZ TEŻ  Wiedźmin – Netflix obiecuje premierę 2. sezonu w tym roku!

Według Time Genialna przyjaciółka jest wszystkim tym, czym powinna być adaptacja świetnej książki, Rolling Stone napisał, że produkcja pięknie i z wdziękiem oddaje ducha książki, dodając: to wspaniała produkcja z ogromnym sercem. CNN uznał Genialną przyjaciółkę za czasami bolesny, czasem poruszający, niezmiennie piękny obraz świata, a Wall Street Journal nazwał serial oszałamiającym osiągnięciem.

Genialna przyjaciółka to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION na podstawie cyklu powieści Eleny Ferrante pod tym samym tytułem.  Producentami ze strony Wildside są Lorenzo Mieli i Mario Gianani. Obowiązki producenta w imieniu spółki Fandango pełni Domenico Procacci. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo. Producentem wykonawczym jest Jennifer Schuur. Dystrybucją serialu zajmuje się Freemantle Media International.

A zapowiedź możemy zobaczyć tutaj:

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram