Mr Robot to amerykański serial dramatyczny wyprodukowany przez Universal Cable Productions oraz Anonymous Content. Twórcą serialu jest Sam Esmail. Serial jest emitowany od 24 czerwca 2015 roku przez USA Network.

Opowiada historię Elliota Aldersonam (w tej roli Rami Malek), który cierpi na fobie społeczne. Pracuje w dużej korporacji zajmującej się cyberbezpieczeństwem, jednak praca w panującym systemie mu nie odpowiada. Pewnego dnia poznaje tajemniczego Mr Robota, który to wprowadza go w plan zniszczenia korporacyjnej Ameryki. Elliot będąc mistrzem w hakowaniu oraz pracując w jednej z korporacji jest dla dowódcy anarachistycznej grupy idealnym kompanem. Razem rozpoczynają walkę o wolność społeczeństwa. Elliot z czasem dowiaduje się także kim naprawdę jest Mr Robot.

Występują: Rami Malek jako Elliot Alderson, programista, haker; Christian Slater jako Mr. Robot; Portia Doubleday jako Angela Moss; Carly Chaikin jako Darlene, hakerka tworząca komputerowe robaki; Martin Wallström jako Tyrell Wellick, biznesmen.