Outsider Stephena Kinga w produkcji HBO – recenzja

j

Autor: Agata Krasoń

}

Data: 4 marca 2020

Adaptacja powieści mistrza horrorów Stephana Kinga nie mogła okazać się pomyłką. Produkcja od pierwszego odcinka trzyma w napięciu. Wielu z serialomaniaków uważa Outsidera za lepszą wersję True Detectiva. Obie te produkcje są do siebie zbliżone, jednak w tej starszej brakuje tak wyraźnego elementu uczestnictwa sił nadprzyrodzonych, co jednych zachwyca, a drugich odpycha. Dlaczego warto dać szansę Outsiderowi?

Stephen King Outsider

Z biegiem lat Stephan King stopniowo zmienia swoje upodobania gatunkowe. Coraz częściej jego powieści przypominają kryminały, jednak nie potrafi on się uwolnić od wątków paranormalnych, co możemy obserwować w Outsiderze. King swoją powieść wydał w 2018 roku, a już w 2020 wypuszczono serial na HBO, który zresztą sam chwalił niejednokrotnie na różnych portalach w social mediach. Jeżeli po True Detectivie macie niedosyt, to koniecznie zabierzcie się za ten serial.

stephen king outsider
Źródło: HBO

Zarys fabuły

Akcja serialu dzieje się w niewielkim miasteczku w Stanach Zjednoczonych, w którym dochodzi do brutalnego morderstwa kilkuletniego chłopca. Już podczas pierwszych minut dowiadujemy się, kto stoi za zbrodnią, co dla fanów kryminałów już powinno być lekko podejrzane. Dowiadujemy się również, że morderca pozostawił po sobie mnóstwo śladów, a świadkowie widzieli go w niesprzyjających okolicznościach. Wszystkie ślady prowadzą do trenera drużyny baseballowej, męża i ojca dwójki dziewczynek. Sprawą zajmuje się policjant Ralph Anderson, który w przeszłości stracił syna, co wpływa na jego radykalne decyzje względem podejrzanego. Z biegiem trwania śledztwa pojawiają się nowe ślady i poszlaki, które wydają się nie z tego świata. Racjonalny Anderson za wszelką cenę nie chce w nie wierzyć, mimo tego, że nawet jego intuicja mu to podpowiada.

Wyjątkowa forma

Zestawienie klasycznej muzyki z potwornymi wydarzeniami, które mamy okazję niejednokrotnie oglądać, pozornie do siebie nie pasują. Ale w rzeczywistości idealnie się uzupełniają. Dodatkowo nie można nie wspomnieć o wyjątkowej obsadzie i to jakich wrażeń widz doświadcza, dzięki zdolnościom aktorów, których aż się czuje przez ekran. Ten serial to melancholijno-nostalgiczny majstersztyk, na okrągło trzymający w napięciu, mimo tego, że wzrasta ono stopniowo.

ZOBACZ TEŻ  The Outsider od HBO z nowym zwiastunem!
outsider serial
Źródło: HBO

Powrót Holly Gibney

Hollyniektórzy z nas mogą pamiętać z serialu Mr. Mercedes, jednak w tamtej produkcji wcieliła się w nią inna aktorka. Jednak nie należy łączyć tych dwóch postaci. W Outsiderze mamy do czynienia z doświadczoną panią detektyw słynącą ze swojej skuteczności i często nielogicznego, nieracjonalnego podejścia, które potrafi wyjaśnić niejedną zagadkę. Kontrastowy duet Holly Ralphokazał się niezaprzeczalnie jednym z najlepszych elementów serialu.

Jeżeli jesteście fanami kryminałów, a do tego lubicie si-fi, to koniecznie zabierzcie się za ten serial. Jest to wyjątkowe połączenie dramatu z mroczną atmosferą i nutką tajemniczości. A może już oglądacie tę produkcję? Jakie są Wasze wrażenia? Koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Agata Krasoń

Studentka psychologii, miłośniczka podróży i entuzjastka seriali. Umiejętności szczególne? Oglądanie całego sezonu wyczekiwanego serialu w jedną noc.