The Outsider to amerykański miniserial z gatunku horror kryminalny oparty na powieści Stephena Kinga o tej samej nazwie.  Serial został zamówiony 3 grudnia 2018 roku, po tym jak został wybrany przez Media Rights Capital w czerwcu 2018 roku. Jego premiera odbyła się 12 stycznia 2020 roku na antenie HBO.  Na chwile obecna serial składa się z jednego sezonu, czyli 10 odcinków.

Fabuła serialu opiera się na rozwiązaniu morderstwa 11-letniego Frankiego Petersona, którego zmasakrowane ciało znaleziono w lasach stanu Georgia. Sprawą zajmuje się detektyw Ralph Anderson, który sam niedawno stracił syna lecz decyduje się na rozwikłanie sprawy wraz ze znaną ze swoich nietypowych metod pracy detektyw Holly Gibney. Uznaje, że dzięki jej zdolnością  uda się wyjaśnić niewytłumaczalne okoliczności śmierci chłopca.

W rolach głównych The Outsider: Ben Mendelsohn (Ralph Anderson), Cynthia Erivo (Holly Gibney) oraz Julianne Nicholson, Mare Winningham, Marc Menchaca, Bill Camp, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Derek Cecil i inni.

Serial ten z pewnością przypadnie do gustu osobą lubiącym dreszczyk emocji i nieoczekiwane zwroty akcji. Ekranizacja powieści Stephena Kinga nie mogła odbiegać od często występującej w jego powieściach tematyki grozy, mroku i nieprzewidywalności.