Dolina Krzemowa to serial komediowy HBO. Opowiada o tym, co dzieje się w amerykańskiej kolebce nowych technologii, czyli Dolinie Krzemowej. To tam mają swoją siedzibę najbardziej wpływowi: Google, Microsoft, Tesla, Apple, Twitter, Facebook, Uber, etc. – całkiem bystrych specjalistach od nowych technologii. 

Amerykańska Dolina Krzemowa to miejsce, w którym spełniają się marzenia geeków technologicznych. 

Programista Richard (Thomas Middleditch) mieszka wraz z kumplami w hostelu pełnym hakerów i technomaniaków, którzy marzą o karierze na miarę Marka Zuckerberga. Właścicielem nietypowego hotelu jest Erlich (T.J. Miller), młody milioner, który pozwala im mieszkać u siebie za darmo, pod warunkiem udziału w zyskach z każdego wymyślonego przez nich projektu. 

„Dolina Krzemowa” to stworzony przez Mike’a Judge’a serial komediowy, który przybliża te wciąż abstrakcyjne pojęcia. Judge oparł scenariusz na swoich własnych doświadczeniach z czasów, gdy pracował, jako inżynier, w jednej z firm w okolicach Palo Alto. Bohaterowie serialu – wybitnie inteligentni, mający świetne pomysły – są jednocześnie zagubionymi w życiu młodymi ludźmi, którzy w relacjach z innymi okazują się nieprzewidywalni. 

W główne role wcielają się między innymi Thomas Middleditch („Wyborcze jaja”, „Wilk z Wall Street”), Josh Brener („Stażyści”) i T.J. Miller („Dziewczyna z ekstraklasy”, „Przyjaciel do końca świata”)