Kontrowersje związane z „Przeznaczenie: Saga Winx”

j
}

Data: 2 sierpnia 2021

a

Kategorie: Publikacje

Serial ten mimo swojej popularności i tak wysokiej oglądalności – doczekał się także wielu kontrowersji i niejasności. Fani mają przede wszystkim zarzuty co do wyboru aktorów, ale też co do zgodności z kreskówką, na której serial jest oparty. Z hejtem spotkał się także wybór stylizacji czarodziejek. Przygotowaliśmy dla was zastawienie, gdzie znajdziecie wszystkie kontrowersje związane z „Przeznaczenie: Saga Winx”.

Koncept oparty na kreskówce – o czym jest „Przeznaczenie: Saga Winx”

Jest to serial z dużą ilością magii, różnych czarów oraz zaskakujących zwrotów akcji i tajemniczych zagadek. Akcja serialu toczy się w magicznym świeci, a dokładniej w Alfei – szkole dla młodych czarodziei. W serialu poznajemy historię pięciu wróżek, które właśnie tam się poznają i zaprzyjaźniają. Uczą się także poprawnie wykorzystywać swoje moce i przygotowują do walki ze złem.

Koncept i fabuła serialu są luźno zainspirowane animowaną bajką dla dzieci – „Winx klub”. Dla niewtajemniczonych: do tego oryginalnego klubu należy sześć różnorodnych postaci. Są to czarodziejki: Bloom, Stella, Flora, Tecna, Musa oraz Layla. Oprócz tego producenci netflixowej adaptacji, „Przeznaczenie: Saga Winx”, dokonali wielu innych zmian w fabule. Mniej lub bardziej istotnych.

 „Wybielenie” postaci

fate the winx saga cast

Dla tych, który oglądali w dzieciństwie kreskówkę „Klub Winx” dobór aktorów był ogromnym rozczarowaniem. Pierwotny twórca bajki, Iginio Straffi, wymyślił, że do tytułowego klubu będą należeć przedstawicielki różnych ras i kultur. A zrobił tak ponieważ chciał, aby nastolatkowe z całego świata mogli identyfikować się z postaciami, które uważają za najbardziej podobne do nich.

Niestety twórcy netflixowej wersji nie utrzymali tej samej postawy. W postać Musy, którą w kreskówce przedstawiono jako Azjatkę Wschodnią, wcieliła się Elisha Applebaum. Natomiast zamiast flory, która w oryginale jest latynoską postacią, pojawiła się Terra. Jej kuzynka, zagrana przez Eliot Salt.

ZOBACZ TEŻ  Co słychać w Westeros? Część 2: Niedźwiedź i dziewica cud (ang. The Bair and the Maiden Fair)

Z tego co wiemy, Flora ma się pojawić w 2 sezonie. Odtwórczynią jej roli będzie Paulina Chávez. Amerykańska aktorka z latynoskimi korzeniami. Jest to na pewno zmiana na lepsze.

Klimat serialu

3153795

Klimat „Klubu Winx” znacznie różni się od jego netflixowej adaptacji. W serialu, magiczny świat, w którym toczy się cała akcja, jest o wiele bardziej  mroczny niż w kreskówce. Klimat serialu momentami bardziej kojarzy się z produkcjami o czarownicach niż o wróżkach. Często panuje ciemna kolorystyka oraz nastrój intrygi i grozy. Za mało widzimy beztroskich chwil spędzonych w gronie przyjaciół. Brakuje także większego „efektu wow” podczas gdy bohaterki używają swoich mocy – tak jak to było w kreskówce.

Stylizacje bohaterek

„Klubu Winx” znany jest nie tylko z magicznych przygód bohaterek, ale też z ich szałowych stylizacji. Już po wyglądzie członkiń tytułowego klubu można było stwierdzić, że są one wyjątkowymi i magicznymi postaciami. Każda z nich miała swój własny styl. Ich ubrania i dodatki wskazywały także na to czym się interesują oraz jakie moce posiadają. Np. Stella interesowała się modą i dlatego często pojawiała się różnych stylowych sukienkach z dużą ilością biżuterii. Jest to czarodziejka słońca posiadająca umiejętności manipulowania światłem, dlatego twórcy często przedstawiali ją w żółci oraz innych jasnych czy jaskrawych kolorach.

1396065

Stella z w wersji Netfixa, kontra kreskówka.

a4c47d4643d0d06ad6f859597093ca51

Niestety, ku rozczarowaniu fanów, twórcy nie zastosowali takiego konceptu w serialu Netflixa. Stylizacje naszych bohaterek – są zwyczajnie nudne. Nie przypominają one ani trochę swoich poprzedniczek. W serialu cała ta magia i wyjątkowość wyglądu została usunięta, a wszystko to na rzecz zwyczajności i realizmu. Spotkało się to z wieloma negatywnymi komentarzami. Nie tak wielu wyobrażało sobie remake „Klubu Winx”.

Wszystkie kontrowersje związane z „Przeznaczenie: Saga Winx” – podsumowanie

Serial „Przeznaczenie: Saga Winx” niewątpliwie spotkał się negatywnym odbiorem i zwyczajnym hejtem. Fani oryginału oczekiwali czegoś zupełnie innego i nie przyjęli zmian za dobrze. Czy jest jeszcze szansa aby serial zdobył ich pochwały? Tego dowiemy się w drugim sezonie, który ma pojawić się w 2022 r.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o magii – top 15

A wam jak podobał się serial? Znacie jeszcze jakieś kontrowersje związane z „Przeznaczenie: Saga Winx”? Koniecznie napiszcie w komentarzach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze