Ile kosztuje Netflix, HBO GO, Player i inni – czyli aktualny cennik VOD i serwisów streamingowych

}

Data: 1 kwietnia 2021

a

Kategorie: Publikacje

Rynek VOD i platform streamingowych rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie mamy do wyboru coraz więcej serwisów, które mają coraz bogatszy wybór w swojej ofercie. Przygotowaliśmy zestawienie, w którym opisujemy, ile kosztuje Netflix, HBO GO, Player i inne. Zapraszamy!

Ile kosztuje Netflix?

ile kosztuje Netflix

Netflix to obecnie najpopularniejsza platforma VOD na świecie poza pewnymi wyjątkami. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że z Netflixa nie można korzystać na Krymie, w Chinach, Korei Północnej i Syrii. Serwis ten oferuje bogatą bibliotekę filmów i seriali. Produkcje są zazwyczaj na wysokim poziomie, a do najbardziej znanych produkcji z tej platformy możemy zaliczyć m.in: Dom z papieru, House of Cards.

Ile kosztuje Netflix? Aktualnie platforma oferuje trzy pakiety:

Pakiet podstawowy za 34 zł – dzięki temu pakietowi można korzystać z serwisu z jednego urządzenia jednocześnie w jakości obraz SD.

Pakiet standardowy za 43 zł – wykupując ten pakiet mamy możliwość korzystania z dwóch urządzeń jednocześnie w jakości obrazu Full HD.

Pakiet premium za 52 zł – pozwala na korzystanie aż z czterech urządzeń w tym samym czasie oraz oglądanie w rozdzielczości Full HD i 4K.

Ile kosztuje HBO GO?

10522 1

HBO GO jest to internetowy serwis wideo na życzenie, który oferuje dostęp do filmów, seriali oraz programów z oferty kanałów HBO i Cinemax. W Polsce platforma ta nie ma niestety takiej popularności jak wspomniany wyżej Netflix, ale za to może pochwalić się równie pokaźną ofertą, do której zaliczają się m.in: Gra o Tron, Seks w wielkim mieście. Dużym minusem jest brak powrotu do oglądanego momentu, w którym się skończyło oglądać.

Cena za subskrypcję tego serwisu wynosi tylko 24,90 zł. Dodatkowo każdy użytkownik ma szansę na przetestowanie tej platformy przez 7 dni za darmo.

Ile kosztuje Amazon Prime Video

amazon prime video logo

Amazon Prime Video platforma ta co prawda nie jest tak znana jak Netflix czy Ipla, ale może pochwalić się kilkoma naprawdę dobrymi produkcjami np.: Seinfield, The Marvelous mrs Maisel.

W serwisie istnieje możliwość wykupienia tylko jednego pakietu, kosztuje on 5,99 euro.

Platforma może pochwalić się nie tylko dobrymi produkcjami, ale też rozdzielczością obraz i dźwięku w jakiej można je oglądać. Tak jak na Netflixie przestając oglądać jakiś film możemy później wrócić do momentu, w którym skończyliśmy.

ZOBACZ TEŻ  Co słychać w Westeros? Część 1: A kim to jesteś, rzekł dumny lord...

Amazon Prime Video posiada także funkcję o nazwie X-Ray. Funkcja ta pozwala przy pomocy jednego kliknięcia otworzyć nakładkę odtwarzania i wyświetlenie informacji na temat danej sceny bez konieczności przerywania oglądania.

Ile kosztuje Player?

5628af003c27b

Player w ofercie tego serwisu znajdziemy przeważnie produkcje znane z anten TVN, HBO, Canal+. Na tej platformie możemy oglądać nie tylko materiały video w rozdzielczości 4K, ale także telewizję na żywo.

Player oferuje wiele różnych pakietów:

 • Sportowy: Eleven Sport za 15 zł na 30 dni
 • PLAYER z reklamami za 5 zł na 30 dni
 • PLAYER + KANAŁY TV 30 zł na30 dni
 • HBO 25 zł na 30 dni
 • PLAYER+CANAL+ 45 zł na 30 dni
 • a także FILMY NA ŻYCZENIE od 10-25 zł.

Ile kosztuje IPLA?

IPLA jest to platforma oferująca podobnie jak Player produkcje telewizyjne. W tym przypadku jest to oferta Telewizji Polsat. W serwisie tym możemy obejrzeć takie seriale takie seriale jak: Świat według Kiepskich, Rodzina Zastępcza, Pierwsza Miłość i wiele innych produkcji emitowanych na antenie stacji ze słoneczkiem bądź jej rodzimych stacji.

Poza tym na platformie znajdziemy także projekty HBO, Eleven Sport. Serwis oferuje ponadto telewizję na żywo oraz video na życzenie.

Ipla posiada wiele pakietów:

 • IPLA PREMIUM od 15 zł na 30 dni
 • IPLA ELEVEN SPORT od 15 zł na 30 dni
 • IPLA SPORT od 20 zł na 30 dni
 • IPLA POLSAT SPORT PREMIUM od 40 zł na 30 dni
 • IPLA TV od 50 zł na 30 dni
 • IPLA HBO od 20 zł na 30 dni
 • IPLA FILMY I SERIALE od 20 zł na 30 dni
 • IPLA NEWS I ROZRYWKA od 20 zł na 30 dni
 • IPLA DZIECI od 10 zł na 30 dni
 • IPLA PLUS pakiet dla klientów Plusa
 • IPLA POLONIA za 45 zł a 30 dni
 • IPLA SPORT 24 od 5 zł na 30 dni
 • IPLA bez reklam za 10 zł na 30 dni

Ile kosztuje VOD.pl?

67289

VOD.pl jest jednym z najchętniej odwiedzanych serwisów VOD. Platforma ta należy do Onet. W jej ofercie możemy znaleźć wszystkie produkcje takich serwisów jak: Ipla, Player. Większość z projektów obecnych na VOD.pl można oglądać za darmo, lecz tylko w wersji z reklamami. Portal ten nie oferuje żadnych pakietów do wykupienia. Za możliwości obejrzenia danego filmu płaci się jednorazowo, a średni koszt takiej usługi wynosi 9,90 zł.

ZOBACZ TEŻ  Najpiękniejsze scenerie z seriali

Ile kosztuje TVP VOD?

logo vod

Portal ten również należy do tych bardziej popularnych. W jego ofercie możemy znaleźć produkcje z anten Telewizji Publicznej takie jak: M jak Miłość, Barwy Szczęścia i wiele innych.

Platforma ta oferuje telewizję na żywo i video na żądanie. Niektóre produkcje nie posiadają rozdzielczości HD co może być minusem przy oglądaniu.

Materiały video w dużej części można oglądać za darmo (z reklamami), jednakże posiada STREFĘ ABO, która jest płatna (9,90 zł na miesiąc z opcją oglądania 14 dni za darmo) lub istnieje możliwość obejrzenia jednego wybranego materiału video. Opcja ta kosztuje od 6,15 zł.

Ile kosztuje CDA?

CDA.pl to usługa, która oferuje dostęp do katalogu kilku jeśli nie kilkunastu tysięcy filmów i seriali. Użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych mogą pobierać filmy na urządzenia np. telefony, laptopy i oglądać je bez połączenia z siecią.

Dostęp do oferty CDA.pl jest darmowy, ale dzięki wykupieniu abonamentu możemy pozbyć się zbędnych reklam. Abonament ten można wypróbować przez 14 dni, po wygaśnięciu darmowego okresu konieczne jest do dalszego użytkowania wykupienie jednego z kilku pakietów.

Do wyboru jest kilka rodzajów pakietów:

CDA Premium-oferta home.pl za 20 zł na 30 dni

Cda.pl – 19,90 zł na 30 dni

CDA Premium-oferta home.pl za 55 zł na 90 dni

Cda.pl za 59,70 zł na 90 dni

Ile kosztuje Cineman?

zrzut ekranu 2021 04 1 o 16.22.47

Platforma Cineman jest rodzajem wyszukiwarki, w której możemy znaleźć i obejrzeć znane z innych platform takich jak: Netflix, HBO GO, Player, CDA.pl produkcje. Cineman.pl ma dwa modele działania.

Można płacić doraźnie – za konkretne tytuły – filmy dostępne są w cenach od 4,90 zł do 14,90 zł. Wykupienie pojedynczego filmu umożliwia nam dostęp do niego przez 48 godzin. Na uruchomienie produkcji mamy 28 dni.

Można jednak wykupić pakiet miesięczny z dostepem do całego katalogu. Za dostęp do biblioteki prawie 1300 tytułów zapłacimy od 19,90 zł (wersja Standard Definition) do 34,90 zł (pakiet HD) miesięcznie.

Ile kosztuje Netflix, HBO GO, Player i inni – Podsumowanie

Jak możemy zauważyć wybór platform streamingowych, VOD jest przeogromny. Każda z nich jest w stanie zaoferować ciekawe propozycje i zainteresować nawet najbardziej wymagającego widza, tym bardziej jeśli mają pakiety w przystępnej cenie. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, która platforma jest najlepsza. Każda z nich ma dużo do zaoferowania. Badania pokazują, że konsumenci najczęściej płacą więcej niż jeden abonament.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Karolina Tryniszewska

Uwielbia seriale, a zwłaszcza starsze telenowele. Mogłaby o nich pisać i rozmawiać godzinami. Obejrzała jak dotad wszystkie filmy i seriale ulubioną aktorką, Jennifer Aniston.