„BrzydUla” – 2 sezony i podwójna dawka śmiechu

j
}

Data: 27 października 2021

a

Kategorie: Publikacje

„BrzydUla” to polski serial obyczajowo-komediowy, którego początek sięga 6 października 2008 roku i o zakończeniu produkcji na dzień dzisiejszy nikt nawet nie myśli. Nieustannie dostarcza widzom pozytywnej energii, śmiechu i optymistycznego nastroju.

Co ciekawe, serial powstał na licencji kolumbijskiej telenoweli „Yo soy Betty, la fea” – tytuł tłumaczymy jako „Brzydula Betty”. Produkcję możemy podzielić na trzy serie: pierwsza i druga (oparta o kolumbijską telenowele) emitowana w latach 2008 i 2009 oraz trzecia seria, która jest autorstwa polskich twórców emitowana jest od 2020 roku. Pierwsze dwie serie serialu liczą łącznie 235 odcinków, natomiast najnowsza 185, ale na ten moment nie mówi się jeszcze o zakończeniu produkcji – nowe odcinki można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00, na kanale TVN7.

„Tyle słońca w całym mieście” – Julii Kamińskiej, to chyba wszystkim nam dobrze znana piosenka, która towarzyszy nam gdy ulubiony serial się zaczyna. Przyjemność z oglądania trwa około 25 minut, gdyż tyle trwa odcinek.

brzydula 1

„BrzydUla” – poznaj zakręcone życie bohaterki

Główna bohaterka serialu Ula Cieplak (Julia Kamińska) to pracowita, zaradna i bardzo inteligentna dziewczyna. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, iż Ulę ludzie postrzegają jako nieatrakcyjną kobietę, co znacząco wpływa na jej samopoczucie. Z powodu wyglądu nazywana jest „brzydulą”. Ula to singielka, która wciąż mieszka ze swoim ojcem Józefem (Marek Włodarczyk) oraz młodszym rodzeństwem. Kobieta rozpoczyna pracę w domu mody „Febo & Dobrzański”.

Wygląd Uli jest tematem do rozmów, kpin i żartów wśród pracowników firmy. Profesjonalna postawa i miłe usposobienie sprawia, że nawiązuje ona przyjacielskie relacje z kilkoma osobami. Główny projektant F&D – „Pshemko” (Jacek Braciak) wpadł na genialny pomysł – przemiany Uli. I w tym przypadku, jak się okazało, aby być cenionym w firmie nie wystarczy być inteligentnym, do tego potrzebna była jeszcze atrakcyjna prezencja. Postacią niemożliwą do przeoczenia jest Violetta Kubasińska (Małgorzata Socha), przed którą w firmie nic się nie ukryje. Violetta jest piękną kobietą, może niezbyt zapracowaną, bo ma wiele ciekawsze zajęć, ale dzięki niej każdy odcinek to duża dawka śmiechu.

ZOBACZ TEŻ  Korona królów na poważnie – Gra o kartonowy tron, czy może coś więcej?

Los tak chciał, że Ula zakochuje się w swoim szefie, czyli prezesie firmy – Marku Dobrzańskim (Filip Bobek). Gdyby tego było mało, mężczyzna jest zaręczony, ale i na tym etapie związku niewierny wybrance. Z miłości Ula decyduje się na kredyty oraz założenie własnego biznesu, w którym pomaga jej przyjaciel Maciej Szymczyk (Krzysztof Czeczot) – wszystko po to by pomóc Markowi w utrzymaniu firmy.

Tych dwoje spędza ze sobą tyle czasu, że nieuniknione było poczucie do siebie „czegoś więcej”. Tak przynajmniej myślałam ja i Ula. Marek okazał się być na tyle egoistyczny i nieempatyczny, że dla osiągniecia własnych celów zawodowych udawał, że odwzajemnia uczucia do kobiety. Kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw – zawsze jednak lepiej by było to „prędzej”. Ula dowiedziała się o prawdziwych motywach szefa, po czym została oskarżona o działania na szkodę przedsiębiorstwa – taka kumulacja zdarzeń spowodowała odejście kobiety z pracy i jej wyjeździe z Warszawy.

Zraniona Ula musiała sobie wszystko przemyśleć i odpocząć, aby być w stanie na nowo zacząć działać. Wyjechała na Mazury, gdzie poznała Piotra Sosnowskiego (Maciej Brzoska), z którym następnie zaczyna się spotykać. Podczas nieobecności kobiety w firmie, prezes zapewnia narzeczoną Paulinę Febo (Maja Hirsch) o szczerych uczuciach do Uli i z tego powodu odwołuje ślub.

Do Uli w końcu uśmiechnęło się szczęście. Po powrocie do Warszawy zostaje prezesem firmy, chociaż nie wszyscy udziałowcy poparli ten pomysł. Organizacja pierwszego pokazu mody F&D kosztowała wszystkich pracowników sporo pracy, zaangażowania i czasu – dzięki czemu efekt zachwycał zebranych gości. Wisienką na torcie podczas pokazu okazało się szczere wyznanie miłości Marka do Uli.

brzydula 2

„BrzydUla” – kolejny sezon i wiele niespodzianek!

Trzecia seria to jeszcze więcej intryg, zamieszania, uczuć, zazdrości, pracy i nowych obowiązków! Od ślubu Uli i Marka minęło już 10 lat, mają już troje dzieci i jak to w życiu bywa – dużo się dzieje! Ula ze względu na urlop macierzyński powierza obowiązki kierownicze w firmie mężowi. Ten decyduje się, nawiązać współpracę z Violettą Kubasińską, z którą już kiedyś współpracował, a której po ślubie z chińskim przedsiębiorcą bardzo dobrze się powodzi.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale TVN – 17 propozycji do nadrobienia

Gdy Ula po latach wraca do F&D, poznaje Nadię Ulecką (Magdalena Koleśnik) – sekretarkę Marka, o którą jest zazdrosna i to nie bez powodu. Kryzys w małżeństwie widoczny jest „gołym okiem”. W firmie pojawia się kuzynka Maćka – Bożenka (Paulina Kondrak) i choć niezbyt atrakcyjna (nowa „brzydula”) to bardzo zaradna i mądra. Gabinet Pshemko przejął duet projektantów – Sławo & Miro. Ula poprzez zmiany w firmie, dostrzeżenie korporacyjnych zagrywek próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce.

Jeżeli masz ochotę na zakręcony serial, w którym dużo się dzieje to z pewnością „BrzydUla” przypadnie Ci do gustu. Tutaj nie ma miejsca na monotonie – każdy dzień to nowe wyzwania, z którymi każdy bohater musi zmierzyć się na swój sposób!

brzydula 3

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze