w

HBO GO, Showmax, Amazon Prime, Netflix – cena i warunki pakietów

netflix - cena

Internetowe platformy z filmami i serialami na życzenie skutecznie wyparły z rynku wypożyczalnie kaset wideo, które już od dawna świecą pustkami. Dziś dostęp do hitowych produkcji mamy na wyciągnięcie ręki i możemy je oglądać zarówno na telewizorze, jak i na smartfonie, laptopie czy tablecie. Która platforma streamingowa oferuje najwięcej? Netflix, HBO GO, Showmax czy Amazon Prime? Zapraszamy na porównanie największych serwisów z materiałami wideo!

Netflix – cena, parametry, wartość

netflix
Netflix – cena

Bez dwóch zdań najpopularniejszą internetową wypożyczalnią filmów i seriali jest Netflix. Obecnie platforma dostępna jest na całym świecie, z wyjątkiem Korei Północnej i Syrii. W Chinach natomiast Netflix zdecydował się na sprzedaż swoich produktów w formie licencji dla tamtejszej telewizji.

Według najnowszych danych, członkostwo w Netflixie opłaca 117 milionów użytkowników.

Amerykańska platforma oferuje swoim klientom trzy pakiety abonamentu do wyboru.

Netflix – cena za pakiet podstawowy

Najtańszym z nich jest pakiet Podstawowy, za który zapłacimy 34 zł miesięcznie, jednak w jego zakresie nie mamy możliwości odtwarzania filmów i seriali w jakości HD. Ograniczona do zaledwie jednego jest również liczba ekranów do jednoczesnego oglądania.

Netflix – cena za pakiet standard

Nieco lepiej sytuacja wygląda w pakiecie Standard, gdzie produkcjami w jakości HD możemy zachwycać się jednocześnie na dwóch ekranach. Cena tej usługi to 43 zł.

Netflix – cena za pakiet premium

Najbardziej ekskluzywnym pakietem (i zarazem najbardziej opłacalnym) jest pakiet Premium, w ramach którego otrzymujemy dwukrotnie większą liczbę ekranów w stosunku do wersji Standard, czyli możemy oglądać na 4 urządzeniach na raz, a całość materiału Netflixa dostępna jest w jakości HD oraz Ultra HD. Koszt miesięczny takiej opcji wynosi 52 zł.

Nie każdy wie, że w tym pakiecie, można wykonać “sztuczkę” i usunąć konto “Dziecko”, a następnie stworzyć “dorosłe” konto, by cieszyć się aż 5 użytkownikami. 

Warto dodać, że w ramach każdego z wyżej wymienionych pakietów otrzymujemy całkowicie bezpłatny pierwszy miesiąc, a członkostwo można anulować w każdej chwili bez dodatkowych kosztów.

Co sprawia, że Netflix jest aż tak popularny? Przede wszystkim bardzo rozbudowana biblioteka filmów i seriali. Na sukces amerykańskiej platformy składa się wiele udanych zakupów licencji oraz liczne produkcje własne, które skradły serca widzów na całym świecie.

Najpopularniejsze materiały dostępne na wyłączność w Netfilxie:

HBO GO – cena, parametry, wartość

hbogo
hbo go – cena

Główny konkurent firmy Netflix w swojej ofercie posiada głownie filmy i seriale emitowane na kanałach HBO oraz Cinemax. Początkowo serwis dostępny był tylko dla abonamentów operatorów satelitarnych, którzy posiadali wyżej wymienione kanały w swoim pakiecie, jednak w tej chwili subskrypcje amerykańskiej platformy może wykupić każdy i to w bardzo przystępnej cenie!

Miesięczny dostęp do HBO GO kosztuje zaledwie 19,99 zł, a przed zakupem użytkownikowi przysługuje pierwszy darmowy miesiąc. Platforma posiada jeden pakiet, w ramach którego możliwe jest oglądanie materiałów w jakości Full HD na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie.

Jedną z największych zalet HBO GO od lat pozostają oryginalne produkcje. Co prawda nie powstają one tak często, jak w przypadku Netflixa, ale te od HBO charakteryzuje bardzo wysoka jakość. Odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku pełnometrażowych produkcji. Tych HBO GO posiada zdecydowanie więcej od konkurencji. Dodatkowo, spod ręki amerykańskiej platformy wychodzą głośne premiery kinowe, które w krótkim odstępie czasu dostępne są w aplikacji. Jednym minusem w tym wypadku jest ograniczenie czasowe. Regularnie wzbogacająca się biblioteka HBO sprawia, że niektóre filmy mamy do dyspozycji tylko przez kilka miesięcy, a potem zastępują je inne.

Najpopularniejsze materiały dostępne na wyłączność w HBO GO:

Showmax – cena, parametry, wartość

showmax
Showmax – cena

Showmax to internetowa usługa video on demand uruchomiona w sierpniu 2015 roku w RPA. Od początku swojej działalności platforma stawia na wspieranie lokalnych produkcji i wyróżnia się niską opłatą abonamentową.

Podobnie jak w przypadku HBO GO, za miesięczny dostęp do Showmaxa zapłacimy 19,99 zł. Jest to jedyny pakiet dostępny w ofercie platformy. Przed jego wykupem możemy skorzystać z zupełnie bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego, po którym bez dodatkowych kosztów można zrezygnować z subskrypcji.

Bez wsparcia wielkiego koncernu Showmax na polskim rynku ma bardzo trudne zadanie. Walka z takimi gigantami, jak Netflix czy HBO GO nie należy do najłatwiejszych zadań. Showmax musi walczyć o uznanie polskiego widza i robi to nawiązując współpracę z naszymi twórcami.

Głównie z Wojciechem Smarzowskim i Patrykiem Vegą, których znaczna część produkcji na wyłączność dostępna jest tylko w Showmaxie. Platforma oczywiście wykupuje licencje materiałów, jednak robi to zdecydowanie rzadziej i mniej efektownie od swojej konkurencji. W ofercie portalu znajdziemy rozbudowaną polską bibliotekę – i to jest duży plus. Minus? Z pewnością zagraniczne produkcje. Te w znacznej mierze wypełnione są drugoligowcami bądź nieśmiertelnymi już klasykami.

Najpopularniejsze materiały dostępne na wyłączność w Showmax:

Amazon Prime Video – cena, parametry, wartość

amazonprime
Amazon Prime – cena

Podobnie jak HBO GO i Showmax, Amazon Prime Video oferuje swoim klientom tylko jeden pakiet z możliwością oglądania na 3 urządzeniach jednocześnie. Co najważniejsze, platforma nie rozlicza się z nami w złotówkach! Regularna opłata abonamentowa wynosi 5,99 euro, ale przez pierwsze 6 miesięcy korzystania z internetowej wypożyczalni filmów i seriali płacimy zaledwie 2,99 euro. Dodatkowo, każdemu użytkownikowi przysługuje 30 dni bezpłatnego dostępu do serwisu Amazona.

Oferta Amazon Prime Video bogata jest w oryginalne produkcje, których nie jesteśmy w stanie obejrzeć na innych platformach streamingowych. O ich jakości świadczy fakt, że niektóre pojawiały się nawet na gali rozdania Oscarów. Każdy kto zdecydował się na subskrypcję platformy Amazona z pewnością nie będzie narzekał na nudę. W usłudze nie brakuje filmów i seriali na zewnętrznej licencji, a kilka ciekawych projektów jest już w trakcie realizacji. Jedynym minusem może okazać się bardzo późne otwarcie się aplikacji na polski rynek. W bibliotece jest mało produkcji z polskim lektorem, a większość materiałów nadal nie doczekało się napisów w naszym języku, mimo że jest ich coraz więcej.

Najpopularniejsze materiały dostępne na wyłączność w Amazon prime:

Porównując wyżej wymienione platformy streamingowe możemy dostrzec, że łączy ich przede wszystkim rozbudowana biblioteka materiałów własnej produkcji lub tych, które dostępne są na wyłączność w danym serwisie. Każda z platform posiada również szereg wykupionych licencji. Przed wyborem najodpowiedniej dla siebie wypożyczalni warto dokładnie zapoznać się z jej ofertą i wybrać tą, którą najbardziej jesteśmy zainteresowani.

HBO GO, Showmax, Amazon Prime, Netflix – cena jest różna i bardzo różny jest zakres, dlatego zanim się zdecydujemy, musimy po prostu sprawdzić ofertę i znaleźć to, co nas najbardziej interesuje.

Kuba Świeściak

Napisane przez Kuba Świeściak

Jeden z nielicznych, któremu nie krwawią oczy podczas oglądania spotkań piłkarskiej ekstraklasy. Czas wolny przeważnie przeznacza na studia, gry komputerowe i seriale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hugh Grant Nicole Kidman The Undoing 913 150x150

The Undoing – Hugh Grant dołącza do Nicole Kidman w produkcji HBO

nawiedzony dom na wzgórzu recenzja

Najlepsze seriale psychologiczne Netflixa – na drodze do zrozumienia