w

The Plague Year – powstanie miniserial o pladze dżumy

vikings animal head carved longboats

Dla History Channel powstanie miniserial, który opowie o pladze dżumy jaka nawiedziła XVII-wieczną Anglię. Odpowie za niego twórca hitowego serialu Wikingowie – Michael Hirst.

Projekt zatytułowany ma być The Plague Year i powstaje dla A + E Studios. Scenariusz do niego napisze Coleman Herbert. Hirst został producentem wykonawczym.

Ujrzymy portret Londynu z 1665 roku, kiedy to doszło do największego w historii wybuchu dżumy. Wydarzenie to znane jest jako Wielka zaraza. Zmarło wtedy około 1/5 całej populacji tego miasta. Zobaczymy społeczeństwo pogrążone w chaosie, jedni opuszczają miasto, podczas gdy inni starają się jakoś sobie radzić.

Źródło: screenrant

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

echo tony layla frostee cisco

Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci – nadchodzi 3. sezon animacji!

aaaabrzbubo4 or6 dcntmtit1qnl4cmker3g9jh8e3yr1aamzhnbcfabj3k8p3 3etgimmlahxrhhzv0mtnduhuhoup9y3nibdpc3tvjmzniqwra0sjdinfc7ivllh1ew 750x400 1

Queen Solo skasowane przez Netflixa