HBO odpowiada na oskarżenia PETA [Westworld]

j
}

Data: 8 maja 2018

a

Kategorie: Newsy

Zrobiło się sporo kontrowersji wokół jednego z odcinków Westworld. HBO odpowiada na zarzut PETA (People for the Ethical Treatment of Animals – amerykańskie stowarzyszenie chroniące zwierzęta) za wykorzystywanie słoni w serialu. 

PETA zarzuciła HBO, że w jednym z odcinków drugiego sezonu Westworld wykorzystywano słonie dla rozrywki.

Lauren Thomasson, rzeczniczka zwierząt PETA dla filmu i telewizji, opublikowała w poniedziałek list otwarty do Casey’a Bloysa, prezesa programistycznego w HBO, w którym skrytykowała sieć za używanie prawdziwych słoni w Westworld.

Kontrowersje wywołało wideo z 2011 r., które niedawno wyciekło. Były tam słonie z „Have Trunk Will Travel” – jednej z pozostałych firm, które dostarczają te zwierzęta w branży rozrywkowej – i że były one wykorzystywane do rozrywki.

PETA twierdzi, że zidentyfikował jednego ze słoni z tego filmu –  Tai’a, jako zwierzęcia użytego w najnowszej odsłonie Westworld.

W świetle ogromnego okrucieństwa i zagrożeń dla zdrowia ludzi, jak również rosnącego społecznego sprzeciwu wobec wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych – oraz ponieważ doniesienia mówią, że w tym sezonie nadal istnieją plany wykorzystania niedźwiedzi – zachęcamy HBO do zobowiązania się do nieużywania żadnych dzikich zwierząt w przyszłych odcinkach lub innych serialach

napisała Thomasson w swoim liście.

Biorąc pod uwagę istniejącą obecnie realistyczną i bezokrucieństwową technologię CGI, wszystkie dzikie zwierzęta z serii HBO powinny być generowane komputerowo

HBO od tego czasu zareagowało na reakcję, utrzymując w oświadczeniu, że sieć traktuje wszystkie zwierzęta „z najwyższą troską i szacunkiem dla ich zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia”.

Oświadczenie nie odnosi się do tego, czy HBO zaprzestanie używania prawdziwych zwierząt w przyszłości.

 

ZOBACZ TEŻ  Historia Lisey – Julianne Moore na pierwszych zdjęciach z serialu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.