The Terror (pl. Terror) to amerykański serial telewizyjny (dramat, dreszczowiec) wyprodukowany przez Scott Free Productions, Emjag Productions oraz AMC Studios, będący luźną adaptacją powieści o tym samym tytule, napisanej przez Dana Simmonsa. Serial jest emitowany od 25 marca 2018 przez AMC. 

Pierwszy sezon The Terror powstał na podstawie powieści Dana Simmonsa, która opisuje prawdziwe wydarzenia. Serial opowiadał o ekspedycji badawczej z 1845 roku, dowodzonej przez kapitana Johna Franklina, która zaginęła bez śladu. Jej celem było odnalezienie i pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego, znajdującego się na terenach Arktyki. Mogliśmy zobaczyć, co się stało, kiedy załoga została uwięziona na końcu świata, mogąc liczyć tylko na siebie, walcząc ze zdradliwymi warunkami atmosferycznymi, brakiem pożywienia, strachem i sobą nawzajem.

Z kolei drugi sezon serialu nosić będzie podtytuł Infamy i opowie zupełnie nową historię. Akcja ma się rozgrywać w czasach II wojny światowej. Trafimy do japońskich obozów internowania założonych przez Amerykanów, w których następuje seria dziwnych zgonów. Dotyka ona zarówno japońską, jak i amerykańską społeczność. Poznamy także młodego mężczyznę, który przybędzie w celu zrozumienia i zwalczenia odpowiedzialnego za to wszystko widma. Prowadzone dochodzenie w końcu doprowadza do konfrontacji jednego z ludzi z tajemniczą siłą odpowiedzialną za całe zło.

W rolach głównych wystąpią Chester Nakayama, Derek Mio, George Takei, Kiki Sukezane, Naoko Mori oraz Miki Ishikawa.