Styczeń w HBO GO – nowe filmy i seriale

}

Data: 1 stycznia 2022

a

Kategorie: Rozkład jazdy

Styczeń w HBO GO przyniesie nowe premiery serialowe. Znajdą się wśród nich produkcje dla miłośników historii kostiumowych, komiksowych, opowieści pełnych przygód, magii, miłości czy skandali, ale także wartkiej akcji.

Nadchodzący miesiąc to przede wszystkim powrót nagradzanego serialu HBO Euforia. W drugim sezonie wrócimy do świata 17-letniej Rue (w jej roli świetna Zendaya), która musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między miłością, stratą i uzależnieniem. Innym powracającym tytułem będą Prawi Gemstonowie. W nowym sezonie rodzina światowej sławy teleewangelistów będzie musiała zmierzyć się z zagrożeniem ze strony dawnych i obecnych znajomych, którzy chcą zniszczyć ich imperium.Inną komediowąpropozycją serialową będzie też nowy serial HBO Ktoś, gdzieś. Główną bohaterką produkcji, która została zainspirowana życiem komiczki i piosenkarki Bridget Everett, jest Sam (w tej roli sama Everett) na pozór typowa mieszkanka stanu Kansas, która czuje się wyobcowana w swoim rodzinnym miasteczku.

Styczeń to także premiera nowego serialu HBO autorstwa Juliana Fellowesa Pozłacany wiek. Będzie to historia o amerykańskim czasie wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. Akcja serialu rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn oraz Adą Brook. W rolach głównych wystąpiły między innymi Cynthia Nixon i Christine Baranski.

Inną nowością będzie serial Skandal w brytyjskim stylu, który przedstawi kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Kolejną premierą będzie Bestia musi umrzeć. To historiaFrances, której syn zginął potrącony przez nieznanego sprawcę. Kobieta chce pomścić jego śmierć. Wiedziona pragnieniem zemsty planuje odnaleźć i zabić człowieka, który siedział za kierownicą feralnego samochodu. W roli głównej w serialu wystąpiła Cush Cambo, na ekranie zobaczymy także Jareda Harrisa.

Z finałowy sezonem wróci do HBO GO serial Księga czarownic, czyli opowieść pełna magii, mrocznych tajemnic i miłości. W nowym sezonie Matthew i Diana wracają z 1590 roku do Sept-Tour, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń. Bohaterowie muszą odnaleźć teraz brakujące strony Księgi Życia oraz samą Księgę, zanim będzie za późno. Premierę będzie mieć także szósty sezon serialu Billions z Paulem Giamattim w roli ambitnego prokuratora, który prowadzi wojnę z wpływowym finansistą (w jego rolę wciela się Damian Lewis).

Innymi powracającymi w styczniu tytułami będą też Roswell, w Nowym Meksyku, czyli serial inspirowany cyklem powieści Roswell: W kręgu tajemnic autorstwa Melindy Metz, oraz Superman i Loishistoria rodem z komiksu, w której Superman i Lois razem stają twarzą w twarz z jednym z największych wyzwań – stresem, presją oraz złożonością bycia pracującymi rodzicami w dzisiejszym świecie.

Fanów najbardziej znanego młodego czarodzieja na pewno ucieszy informacja, że Nowy Rok rozpocząć będą mogli od jubileuszowegoprogramu specjalnego Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu. Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, a także wieloma innym cenionym członkami obsady wszystkich ośmiu filmów o Harrym Potterze, spotykają się po raz pierwszy, aby świętować dwudziestą rocznicę premiery pierwszego filmu z serii pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Także dla najmłodszych widzów przygotowany został wybór wielu nowości na długie zimowe popołudnia. Będą wśród nich nowe sezony takich seriali animowanych jak DC Super Hero Girls II o nastoletnich superbohaterkach Wonder Woman, Supergirl i Batgirl, które starają się pogodzić szkolne obowiązki z obroną Metropolis przed złoczyńcami, czy Jabłko i Szczypior, którzy przyjeżdżają do dużego miasta i starają się odnaleźć w nowym dla siebie środowisku. Inną nowością będzie serial Yabba Dabba Dinozaury Pebbles i Bamm-Bamm dorastają w erze prehistorycznej. Mieszkają w Skalisku, ale gdy tylko mogą, ruszają na poszukiwanie przygód na Skałki. Z każdą przygodą przekonują się, że przyjaźń jest najważniejsza.

ZOBACZ TEŻ  Serialowe małe miasteczka - top 13 tytułów

Więcej o pozycjach z oferty HBO GO w styczniu:

Nowe seriale:

 • Bestia musi umrzeć– serial opowiada historię Frances, której syn zginął potrącony przez nieznanego sprawcę. Kobieta chce pomścić jego śmierć. Wiedziona pragnieniem zemsty planuje odnaleźć i zabić człowieka, który siedział za kierownicą feralnego samochodu. W roli głównej Cush Cambo, na ekranie zobaczymy także Jareda Harrisa – premiera: 1 stycznia, cały sezon.
 • Skandal w brytyjskim stylu– serial przedstawiający kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell oraz Margaret Campbell. Paul Bettany i Claire Foy w rolach głównych – premiera: 7 stycznia.
 • Księga czarownic III– finałowy sezon serialu o magii, mrocznych tajemnicach i miłości. Matthew i Diana wracają z 1590 roku do Sept-Tour, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń. Bohaterowie muszą odnaleźć brakujące strony Księgi Życia oraz samą Księgę, zanim będzie za późno – premiera: 7 stycznia, cały sezon.
 • Euforia II– drugi sezon nagradzanego serialu HBO; 17-letnia Rue musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie – premiera: 10 stycznia.
 • Prawi Gemstonowie II– w drugim sezonie rodzina prawych Gemstonów musi zmierzyć się z zagrożeniem ze strony dawnych i obecnych znajomych, którzy chcą zniszczyć ich imperium – premiera: 10 stycznia, odc. 1 i 2; kolejne co tydzień po jednym.
 • Roswell, w Nowym Meksyku IV – czwarty sezon serialu inspirowanego cyklem powieści Roswell: W kręgu tajemnic autorstwa Melindy Metz – premiera: 13 stycznia.
 • Superman i Lois IIdrugi sezon serialu, w którym Tyler Hoechlin wciela się w najsłynniejszego na świecie superbohatera, a Elizabeth Tulloch w najbardziej znaną dziennikarkę rodem z komiksu i razem stają twarzą w twarz z jednym z największych wyzwań – stresem, presją oraz złożonością bycia pracującymi rodzicami w dzisiejszym świecie – premiera: 14 stycznia.
 • Ktoś, gdzieś – główną bohaterką serialu komediowego HBO jest Sam, na pozór typowa mieszkanka stanu Kansas, która ma wrażenie, że nie pasuje do swojego rodzinnego miasteczka. W roli głównej Bridget Everett – premiera: 17 stycznia.
 • Billions VI – szósty sezon serialu z Paulem Giamattim w roli ambitnego prokuratora, który prowadzi wojnę z wpływowym finansistą, w rolę którego wciela się Damian Lewis – premiera: 24 stycznia.
 • Pozłacany wiek – nowy serial HBO autorstwa Juliana Fellowesa, który opowie o amerykańskim czasie wielki fortun – tych zdobytych i utraconych. W rolach głównych między innymi: Cynthia Nixon i Christine Baranski – premiera: 25 stycznia.

Nowe odcinki seriali:

 • Przybysze II – drugi sezon serialu Max Originals; historia rozpoczyna się w Oslo, którym wstrząsa brutalne morderstwo. Lars i Alfhildr podejmują wspólne śledztwo, które łączy kilka krajów i stuleci w jednym pytaniu: czy Kuba Rozpruwacz mógł przeniknąć do współczesności? – odcinek finałowy: 6 stycznia.
 • I tak po prostu…– nowy rozdział w życiu bohaterek serialu Seks w wielkim mieście. Carrie (Sarah Jessica Parker), Miranda (Cynthia Nixon) i Charlotte (Kristin Davis), które poznaliśmy, kiedy próbowały radzić sobie ze skomplikowaną rzeczywistością, gdy miały po trzydzieści kilka lat, są teraz dwie dekady starsze, ale ciągle stają przed dobrze nam znanymi problemami.
 • Batwoman III – trzeci sezon serialu  przygodowego, którego bohaterka, aby uratować Gotham przed chaosem, przyjmuje na siebie rolę Batwoman.
 • Pazury IV– czwarty sezon czarnej komedii opowiadającej o pięciu manikiurzystkach z salonu piękności na Florydzie.
 • Wampiry: Dziedzictwo IV – czwarty sezon serialu o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore. Kontynuacja Pamiętników wampirów oraz The Originals.
 • All American IV – czwarty sezon serialu inspirowanego życiem gwiazdy NFL, Spencera Paysingera.
 • Młody Sheldon V – piąty sezon serialu o perypetiach dorastającego Sheldona Coopera, jednego z głównych bohaterów kultowej Teorii wielkiego podrywu.

Seriale dla najmłodszych:

 • DC Super Hero Girls II – drugi sezon serialu o nastoletnich superbohaterkach Wonder Woman, Supergirl i Batgirl, które starają się pogodzić szkolne obowiązki z obroną Metropolis przed złoczyńcami. Jak widać, ich życie jest bardzo skomplikowane… – premiera: 1 stycznia.
 • Grizzy i lemingi III, odc. 27-52 – kolejne odcinki trzeciego sezonu animacji o misiu o imieniu Grizzy oraz uwielbiających zabawę lemingach – premiera: 1 stycznia.
 • Scooby-Doo i… zgadnij kto? odc. 1-26Fred, Daphne, Velma, Shaggy i Scooby-Doo mierzą się z najtrudniejszymi zagadkami w swojej dotychczasowej karierze. Z pomocą przychodzą im celebryci i gwiazdy popkultury – premiera: 8 stycznia.
 • Craig znad Potoku II – Craig, Kelsey i J.P. w drugim sezonie znowu zapraszają nad Potok – wspaniałe, dzikie miejsce specjalnie dla dzieci. Tu najróżniejsi bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, których granice wyznacza jedynie wyobraźnia. Łap swój tekturowy miecz i ruszaj z nimi! – premiera: 15 stycznia.
 • Yabba Dabba Dinozaury –Pebbles i Bamm-Bamm dorastają w erze prehistorycznej. Mieszkają w Skalisku, ale gdy tylko mogą, ruszają na poszukiwanie przygód na Skałki. Z każdą przygodą przekonują się, że przyjaźń jest najważniejsza – premiera: 22 stycznia.
 • Jabłko i Szczypior II –Jabłko i Szczypior przyjeżdżają do dużego miasta i starają się odnaleźć w nowym dla siebie środowisku – premiera: 29 stycznia.
 • Młodzi Tytani: Akcja! IVczwarty sezon serialu, który w komiczny sposób przedstawia codzienność superbohaterów. Widzowie mogą zobaczyć, jak wygląda życie nastolatków obdarzonych niezwykłymi mocami – premiera: 29 stycznia.
ZOBACZ TEŻ  Euforia - serial wraca z dwoma odcinkami specjalnymi

Seriale dokumentalne oraz programy specjalne:

 • Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartujubileuszowy program specjalny; Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, a także wieloma innym cenionym członkami obsady wszystkich ośmiu filmów o Harrym Potterze, spotykają się po raz pierwszy, aby świętować dwudziestą rocznicę premiery pierwszego filmu z serii pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny premiera: 1 stycznia.
 • Dobre rady Johna Wilsona II – kolejne odcinki drugiego sezon komediowego serialu dokumentalnego HBO przedstawiającego dole i niedole współczesnego Nowojorczyka – odcinek finałowy: 1 stycznia.

Na co z tej listy czekacie najbardziej?

[update]

Premiera czwartego sezonu serialu Roswell, w Nowym Meksyku została przesunięta na luty.

Premiery kolejnych odcinków czwartego sezonu All American, serialu inspirowanego życiem gwiazdy NFL, Spencera Paysingera, które miały zostać dodane do serwisu pod koniec miesiąca zostają przesunięte na kolejne tygodnie w związku z czym w styczniu nie pojawią się nowe odcinki tego sezonu.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.