Seriale romantyczne Netflix – zobacz 5 propozycji obrazów miłości

Co jest najlepsze na zły humor, kiedy wszyscy cię denerwują, masz kłopoty miłosne lub brak zapału do pracy? Odpowiedź to: Seriale romantyczne Netflix! Pojawia się przyjaciel, który oferuje szeroką gamę romantycznych seriali zarówno dla kobitek jak i mężczyzn. Każda historia miłosna zaczyna się od magicznego spotkania dwójki ludzi, którzy przy bliższym poznaniu zakochują się. Nie można także zapomnieć o przeciwnościach, które ich spotkają, lecz stawiają im czoła i naturalnie je pokonują. Która kobieta nie chciałaby, żeby to jej historia miłosna wyglądała właśnie w taki sposób, a który mężczyzna nie chciałby być tym niezwykłym szczęśliwcem, który spotyka tę jedyną?

Poniżej zamieszczamy naszą propozycję kilku seriali romantycznych Netflixa, z których chociażby jeden przypadnie wam do gustu. ZACZYNAMY!

Jane the Virgin – który miłosny wybór okaże się tym właściwym?

Seriale romantyczne Netflix - Jane the Virgin

Czy to możliwe, żeby kobieta, która zdecydowała się zachować dziewictwo aż do ślubu mogła zajść w ciążę? Okazuje się, że tak – Jane Gloriana Vilanueva jest tego najlepszym przykładem. Młoda Amerykanka o wenezuelskich korzeniach pochodzi z tradycyjnej i bardzo religijnej rodziny, którą do zachowania cnoty do momentu małżeństwa ze swoim chłopakiem Michaelem, namówiła babcia.

Wszystko komplikuje się jednak, kiedy zostaje sztucznie zapłodniona podczas wizyty u ginekologa. Okazuje się także, że dawcą spermy jest Rafael Solano, dawna młodzieńcza miłość Jane, żonaty dawny playboy, który w wyniku choroby nowotworowej zapadł na bezpłodność. Kobieta musi podjąć decyzję dotycząca niespodziewanej ciąży, macierzyństwa oraz wyboru między biologicznym ojcem dziecka, a mężczyzną, którego ma poślubić. Serial ma status zakończonego i zamyka się w 5 sezonach.

ZOBACZ TEŻ  Sierpień w Netflixie i HBO GO, czyli garstka nowości i kontynuacja hitów

Telefonistki – miłość w latach 20. niezwykłego Madrytu

1ce37c254ad692f04cd7963a3067.1000

Kiedy cztery kobiety z różnych środowisk rozpoczynają pracę w nowo powstałej siedzibie państwowej spółki telefonicznej, stykają się z zazdrością, zawiścią i zdradą, które od momentu pracy będą im towarzyszyć każdego dnia. Pogoni za karierą i sukcesem towarzyszyć będą miłość i przyjaźń. Okaże się, że życie kobiet w latach 20. w Hiszpanii nie należy do najprostszych.

Nieustanna walka o prawa na równi z mężczyznami oraz przeciwstawienie się z  trudnościami, z którymi każda z bohaterek boryka się we własnym życiu sprawiają, że pozwala to bardziej zrozumieć siebie nawzajem. Do tego wszystkiego dochodzi miłość. Jak bohaterkom uda się to wszystko pogodzić? Historie miłości na początku XX wieku w Hiszpanii, można oglądać przez 5 sezonów.

On my Block – nastoletnia miłość z niebezpiecznej dzielnicy

Seriale romantyczne Netflix - on my block
ON MY BLOCK

Historia przyjaźni, miłości oraz młodzieńczych problemów czwórki przyjaciół. Wszystko układało się po ich myśli dopóki nie zaczął się dla nich rozdział – liceum. Nie jest to dla nich proste głównie przez to, że mieszkają w jednej z niebezpiecznych dzielnic Los Angeles.

Przyjaźń czwórki jednak skomplikowała się, kiedy Monse wraca z obozu letniego i dowiaduje się od Ruby’ego i Jamala, że Cesar pod przymusem swojego brata rozpuszcza plotkę, jakoby miał przespać się z przyjaciółką. Okazuje się to prawdą i tym bardziej skłania Monse i Cesara do ukrywania swoich uczuć. Do tego wszystkiego dochodzą także osobiste problemy każdego z czwórki przyjaciół, lecz wszyscy chcą za wszelką cenę wyciągnąć Cesara z gangsterskiego środowiska jego brata. Serial na Netflixie można oglądać przez 3 sezony.

Velvet – miłość pełna sprzeczności

serial netflix - velvet

Kolejna miłosna historia mająca swój początek w Hiszpani w latach 50 i 60 XX wieku. Serial przedstawia losy młodego Alberto, który odziedzicza po ojcu prestiżowy, hiszpański dom mody. Podczas tych wszystkich zmian, z którymi musiał się zetknąć, nawiązuje romans z pracującą w jego firmie szwaczką Aną. Rodzina mężczyzny nie popiera uczucia, które łączy dziedzica domu mody i biedną szwaczkę, mają co do niego inne plany. Sprawia to, że młodzi muszą ukrywać się przed wzrokiem innych. Jak zakończy się ta historia miłosna? Serial został zakończony na 4 sezonach.

ZOBACZ TEŻ  On My Block zakończy się czwartym sezonem!

Virgin River – czy rozpoczęcie życia na nowo w małym miasteczku okaże się dobre?

Virgin River - serial romantyczny netflix

Bohaterka serialu to doświadczona przez życie pielęgniarka i położna, Mel Monroe, która postanowiła uciec od swojej przeszłości do tytułowego miasteczka Virgin River. Jednak rozpoczęcie nowego rozdziału w obcym miejscu okazuje się nie być tak proste, jak przypuszczała. Dom, w którym miała mieszkać okazał się ruderą, lekarz z którym miała współpracować, nie wykazuje chęci nawiązania z nią kontaktu i wyraża do niej niechęć. Jedyną osobą, która chce jej pomóc, to przystojny właściciel baru, Jack.

Mel może także liczyć na wsparcie telefoniczne swojej siostry, która marzy by wróciła do domu w Los Angeles. Czy Mel uda się poradzić i odnaleźć spokój w nowym miasteczku, znajdując przy okazji czas na miłość? Jedna z wielu historii życia codziennego, otoczona wątkiem miłosnym i radzeniem sobie z przeciwnościami losu. Przyjemna opowieść łącząca wątki obyczajowe i romantyczne.  

Seriale romantyczne Netflix – podsumowanie

Nie jest to jednak koniec romantycznych seriali Netflixa. Można zobaczyć wiele produkcji pochodzących nie tylko z ameryki czy Hiszpanii, a chociażby z Korei Południowej, taki jak Love Alarm opowiadający o pierwszej miłości w świecie aplikacji informującej ludzi w okolicy o tym czy się komuś spodobali.  Co miesiąc pojawiają się także nowości takie jak Słodkie Magnolie, opowiadające o trójce przyjaciółek, pomagających sobie w godzeniu obowiązków domowych, życia rodzinnego i pracy. Jeśli szukasz Seriale romantyczne Netflix, na pewno u nas znajdziesz też więcej podpowiedzi.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.