Najlepsze seriale o demonach – 10 produkcji, które musisz obejrzeć

j
}

Data: 29 października 2021

Ciemno, mroczno i ponuro, a z pod łóżka chyłkiem zerka i za nogę łapie potworna ręka! Tak zdecydowanie mogłyby zacząć się straszne bajki o demonach spod łóżka czy szafy, które zbierają dziecięcy krzyk i śmiech. Kiedy dorastamy, chcemy wciąż się bać, chcemy poznawać te wszystkie diabelne istoty z piekła rodem, które niekoniecznie przybierają okropny wygląd. Poniższa lista zebrała najlepsze seriale o demonach.

Supernatural

Najlepsze seriale o demonach? Zdecydowanie Supernatural!

Dwóch braci – Sam i Dean Winchesterowie – po zaginięciu ojca przejmują rodzinny biznes. Wspólnie polują na demony, by ocalić ludzkie życia i poznać prawdę o swoich najbliższych. Są kompletnie różni i mają inne metody na odniesienie sukcesu. W drodze zyskują wielu sprzymierzeńców, ale też wrogów, którzy niekoniecznie stoją po stronie ciemności. Odkrywają wiele tajemnic z przeszłości swoich przodków, które drastycznie zmieniają relacje pomiędzy nimi i komplikują sytuację.

Serial ma 15 sezonów, w trakcie których spotykamy coraz to potężniejszych wrogów, których celem jest sprowadzenie na świat ciemności, mroku i zniszczenia. Bracia wraz z przyjaciółmi muszą przeciwstawiać się rosnącemu w siłę złu, aby utrzymać równowagę na świecie.

Dobry omen

dobry omen

Zbliża się koniec świata. Biblijna apokalipsa. Wojna pomiędzy Niebem a Piekłem, która zniszczy wszystko, co żyje. Jednym ze zwiastunów ma być pojawienie się na Ziemi syna Szatana – Antychrysta. Jednak ktoś ma wobec tej wizji inne plany. Anioł Azifral i demon Crowley postanawiają towarzyszyć chłopcu od dnia jego narodzin, mając nadzieję, że otoczony zarówno dobrem i złem, wychowując się w równowadze i harmonii, nie doprowadzi do schyłku istnienia.

Na kilka dni przed planowanym rozpoczęciem wojny odkrywają, że zajmowali się niewłaściwym dzieckiem i rozpoczynają gorączkowe poszukiwania nastolatka. W tym samym czasie jedenastoletni chłopiec zaczyna odkrywać swoje niezwykłe moce.

Possessed (Bing-Eui)

possessed

Pewna jasnowidzka bardzo niechętnie używa swoich nadzwyczajnych umiejętności. Jednak pod namowami opryskliwego, acz wrażliwego, detektywa postanawia się z nim sprzymierzyć. Razem stają naprzeciw złu i rozwiązują niezwyczajne i paranormalne zagadki kryminalne, pomagając ludziom i sobie samym. Nie są jednak zbyt dobrzy, więc często odnoszą klęski, niepowodzenia, a złe duchy podrzucają im kolejne kłody pod nogi.

ZOBACZ TEŻ  Miasta odgrywające istotna rolę w serialach

Serial przesiąknięty jest typowym humorem z azjatyckiego kręgu kulturowego. Również wszelakie mary i potwory znane są z koreańskich baśni i legend, choć nie brakuje znanych nam demonów.

Marianne

marianne 1140x541 1

Pisarka postanawia przerwać swoją karierę po wydaniu ostatniej książki grozy o potężnym i złym demonie. Nie musiała długo czekać, aby wokół niej zaczęły dziać się dziwne i niepokojące rzeczy. Powraca do rodzinnego miasteczka, by odkryć sekret stojący za paranormalnymi wydarzeniami, o których myśli jako żart ze strony psychofana. Bowiem wszystko, czego doświadcza, wydarzyło się w jej książkach.

Demon z jej horroru istnieje naprawdę i domaga się kolejnych historii o sobie. Gdy dziewczyna odmawia, mroczna siła wykorzystuje jej rodzinę i przyjaciół w celach szantażu. Próbując ją zwalczyć, na jaw wychodzą mroczne sekrety z przeszłości.

Egzorcysta

egzorcysta

Rodzina Rance’ów z pozoru jest szczęśliwa i dobrze ułożona. Jednak w czterech ścianach ich domostwa dzieje się tragedia, której nie potrafią powstrzymać sami. Zgłaszają się po pomoc do dwóch księży – postępowy, młody i naiwny ojciec Tomas Ortega oraz zaprawiony w świętych bojach ojca Marcusa Keane’a.

Rozpoczyna się walka o dusze rodziny, która zaczyna przypominać niewyobrażalny koszmar. Sprawy przybierają coraz gorszy obrót i nie pozostaje wiele czasu. Zło zasiało niepewność i strach w sercach tych, którzy muszą walczyć o życie.

Van Helsing

van helsing season 4 promo e1565881136646
comingsoon

Nie jest to serial o demonach, jakiego można by się spodziewać na tej liście. Zasługuje jednak na swoje miejsce, jeśli na wampira spojrzymy jak na demoniczne zło. Te krwiożercze istoty w trakcie kilkumiesięcznej śpiączki głównej bohaterki opanowały cały świat, siejąc spustoszenie i grozę. Zdawałoby się, że nic nie przyniesie zbawienia.

Vanessa Helsing ma jednak w sobie coś niezwykłego – swoją krew. Jako ostatnia z żyjących sławnych łowców wampirów Helsingów może przyczynić się do ocalenia świata i przemienienia wampirów na powrót w ludzi. Sprawia to, że staje się głównym celem samego Draculi.

Warrior Nun

bez tytulu 2 1024x576 1
netflix

Dziewiętnastoletnia dziewczyna budzi się w kostnicy nie wiedząc, dlaczego wciąż żyje. W kieszeni ma szansę na nowe życie, a na plecach tajemniczy artefakt. Odkrywa, że od teraz należy do starożytnego zakonu walczącego ze złem i musi nauczyć się takiego życia, jakie mają jej współbracia i siostry.

ZOBACZ TEŻ  Australijskie seriale, czyli poszukujemy nieoczywistości - top 10

Dziewczyna jest jednak bardziej wyjątkowa, niż mogłoby się to zdawać. Siły dobra i zła rozpoczynają krwawą walkę o jej ciało i duszę, skrywające w sobie niejeden sekret.

Lucyfer

lucyfer, seriale z morderstwem w tle

Znudzony i zmęczony swoim dotychczasowym bytem Lucyfer porzuca funkcję Władcy Piekieł i schodzi na Ziemię, do Los Angeles, gdzie zostaje szefem ekskluzywnego klubu nocnego. To zajęcie również nie przysparza mu wielu rozrywek, więc wbrew woli policjantki decyduje się jej pomóc w śledztwie dotyczącym śmierci wschodzącej gwiazdy pop. Używa do tego swoich mocy, co nie wszystkim się podoba.

Mógł się spodziewać, że prędzej czy później zarówno Piekło jak i Niebo upomni się o niego i będzie chciało ściągnąć go z powrotem na właściwe miejsce. Nikomu bowiem nie pasuje, że swoim zachowaniem i poczynaniami zaburza naturalną równowagę i harmonię.

Diablero

diablero 2

Duże, głośne i kolorowe miasto Meksyk staje się miejscem zaginięcia młodej dziewczyny. Sprawa jest na tyle delikatna i dziwna, że w jej poszukiwania angażuje się zdesperowany ksiądz. Pełen nadziei łączy siły z łowcami demonów i ekspertów do spraw paranormalnych. Razem sprzeciwiają się złu i postanawiają odnaleźć dziewczynę.

Schodzą w meksykańskie podziemia, do zaświatów, gdzie czyha wiele niebezpieczeństw i pułapek zastawionych przez o wiele sprytniejsze i starsze byty od nich samych. Rozwiązanie zagadki zaginięcia przestaje być tak proste, jak się zdawało.

 Ash kontra martwe zło

ash

Trzydzieści lat przed akcją dochodzi do tragicznych wydarzeń, które zostawiają piętno na głównym bohaterze. Żyje samotnie, nie interesuje go jego życie, więc nie ma problemu z ryzykownymi działaniami i decyzjami. Dlatego nie przeszkadza mu, że zostaje wybrany i jako jedyny może powstrzymać demony atakujące świat i niszczące wszystko na swojej drodze.

Ash Williams pomimo traumatycznych wydarzeń w domku w lesie wraca tam, aby ponownie ocalić świat przed inwazją i zmierzyć się z wewnętrznymi demonami.

Najlepsze seriale o demonach – Podsumowanie

Nie ukrywajmy, powyższa lista jest niepełna. Być może pojawiają się pozycje mniej lub bardziej ciekawe, dłuższe lub krótsze, obejrzane tysiąckrotnie lub wcale. Czekamy na was, dodajcie od siebie coś diabelsko ciekawego! A może przegapiliśmy jakieś seriale o demonach, o których nie napisaliśmy? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze