TOP 10 bajek na Netflixie – Nie tylko dla dzieci!

j
}

Data: 17 października 2021

Animowane filmy czy seriale podbijają serca tysięcy ludzi na świecie, którzy zatapiając się w baśniowe historie spędzają czas z bliskimi lub sami, relaksując się i odpoczywając. Jednak co zrobić, gdy wszystkie części Shreka zostały obejrzane już sto razy, Kung Fu Panda dziesiątki razy na twoich oczach zwalczyła przestępców, a disneyowskie księżniczki opowiedziały swoje historie? Z pomocą przychodzi poniższa lista, która pokaże ci najlepsze bajki na Netflix

Vivo

vivo

Przepełniona muzyką i tańcem produkcja przedstawia losy małpki kinkażu o imieniu Vivo oraz Gabi, ludzkiej dziewczynki outsiderki. Razem przeżywają najrozmaitsze, niebezpieczne przygody i mimo łez, znajdują pocieszenie w swoim towarzystwie i muzyce, która ich łączy. Historia tej dwójki przepełnia oglądającego śmiechem, ale też wzruszeniem.

My Little Pony – Nowe Pokolenie

pony nowe pokolenie

Przyjaźń to magia i kucyki znowu to udowadniają! Osobiście nie jestem fanką wcześniejszej animacji, ale ten film zmienił moje nastawienie diametralnie. Wydarzenia mają miejsce lata po serialu i żaden kucyk, pegaz i jednorożec nie pamięta już, że kiedyś wszyscy żyli w zgodzie. Piątka nowopoznanych przyjaciół z każdej rasy stara się to zmienić, aby w krainie znów zapanowały przyjaźń i magia. Wspólnie zwalczają krzywdzące stereotypy i uprzedzenia, pokazując, że każdy jest wyjątkowy i dobry.

Smok życzeń

smok zyczen

To pozycja zdecydowanie dla miłośników Alladyna. Chłopak z biednej dzielnicy dostaje od boga dzbanek do herbaty, w którego wnętrzu mieszka smok spełniający życzenia. Poszukuje go jednak pewien zły człowiek, który chce go wykorzystać czyniąc zło. W trakcie ucieczek, pojedynków i życzeń pomiędzy smokiem a chłopakiem nawiązuje się nić przyjaźni, która nie raz zostanie wystawiona na próbę.

ZOBACZ TEŻ  Najbardziej wyraziści serialowi ojcowie - poznaj 17 bohaterów

Wyprawa na księżyc

wyprawa n aksiezyc

Po stracie matki życie Fei Fei nie jest już takie, jak dawniej. Dodatkowo sprawę komplikuje nowa ukochana ojca i jej mały, wkurzający syn. Dziewczyna ma wrażenie, że już tylko ona wierzy w boginię miłości, która przypomina jej i kojarzy się z mamą. Aby wszystkim udowodnić, że ma rację, buduje rakietę i leci na księżyc. Podczas podróży dojrzewa i poznaje prawdziwą wartość miłości, która pomaga jej zmierzyć się z własnymi emocjami.

Mitchellowie kontra Maszyny

mitchellowie kontra maszyny 2 1 ugeg

Z rodziną najlepiej na zdjęciu, ale czy sprawdza się to też w trakcie buntu robotów? Niezwykle zabawna i pouczająca historia rodziny Mitchellów jest idealnym obrazem nieidealnej rodziny. Prawdziwym testem na siłę ich więzi jest nadchodząca apokalipsa i kres ludzkości spowodowane przez bunt maszyn. Rodzina jest zdana tylko na siebie, a żeby osiągnąć sukces muszą nauczyć się współpracować i zrozumieć swoje emocje i potrzeby.

Rodzeństwo Willoughby

rodzenstwo willoughby

Prawdziwa gratka dla lubiących nietuzinkowy humor i groteskę. Tytułowe rodzeństwo nie ma szczęśliwego życia, wszystko przez rodziców, którzy traktują ich jak powietrze. Dzieci nie wiedzą, co to prawdziwa miłość, troska i czułość, lecz wszystko się zmienia, gdy rodzice wyjeżdżają na wycieczkę, a do ich domu przychodzi niania. Kobieta, chcąc nie chcąc, uczy młodych Willoughby zdrowych relacji i pokazuje, jak można żyć szczęśliwie.

Tajna Agencja Kontroli Magii

tajna agencja kontroli magii 4

Jeśli kochasz baśnie, ta bajka zabierze cię z powrotem do twojego dzieciństwa. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo – Jaś i Małgosia – którzy wspólnymi siłami muszą uratować królestwo przed złą wiedźmą i wydostać z jej rąk króla. Podczas oglądania można napotkać wiele znajomych motywów baśniowych, bohaterów i przedmiotów, a sami twórcy podrzucają skojarzenia pod nos, co czyni oglądanie jeszcze lepszą zabawą.

Sahara

sahara

Gorące piaski pustyni zdają się nie sprzyjać snuciu bajek i opowiadań, ale to nic bardziej mylnego. Film opowiada o podróży węża przez pustynne drogi w celu odnalezienia i uratowania swej ukochanej, z którą nigdy by nie mógł być ze względu na walkę gatunków. Jest to niezwykła historia o przyjaźni, miłości i poświęceniu, które są w stanie połączyć zwaśnione rody i pokonać wspólnego wroga, a także przemierzyć całą Saharę.

ZOBACZ TEŻ  Seriale podobne do Dark

Między nami wampirami

miedzy nami wampirami 1

Przyjaźń między wampirem a człowiekiem wydaje się być niemożliwa, a jednak bajka ta udowadnia, jak przełamanie stereotypów sprzyja wspólnemu dobru. Do tego sukcesu przyczyniają się nastolatek i wampir, między którymi wywiązuje się nić bardzo silnej przyjaźni. Obydwoje narażają swoje życia, aby ratować siebie i swoje rodziny przed łowcą wampirów, przyczyniając się do nawiązania więzi pomiędzy dwoma różnymi gatunkami.

Gnomy rozrabiają

bajki na netflix - Gnomy rozrabiają

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale gorsze jest życie na kartonach. Nastoletnia Elka przez pracę mamy całe życie zmienia miejsce zamieszkania i nigdzie nie czuje się jak w domu, nie ma też bliskich przyjaciół. Wszystko zmienia się, gdy wprowadzają się do starego domu, gdzie Elka poznaje grupę wojowniczych krasnali ogrodowych, broniących jej dom przed złymi mocami. Muszą połączyć siły, aby świat nie został zniszczony.

Bajki na Netflix – podsumowanie

Oglądałeś już którąś z pozycji lub chciałbyś do niej dołożyć kolejny tytuł? Podziel się wrażeniami z seansów i zapewnij innej osobie miły wieczór!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze