w

3 seriale z mężczyznami, o mężczyznach i dla mężczyzn

californication
californication

Mężczyźni chętnie zasiadają przed telewizorem. A seriale z nimi, o nich i dla nich, jeszcze bardziej ich do tego zachęcają. Poznajmy trzy męskie tytuły: Wyposażonego, Spojrzenia i Californication.

hung 3
Wyposażony, HBO

Wyposażony – nieustannie penetrujący

Rozmiar penisa podobno się nie liczy, ale pewnie każdy i tak go mierzy – przekonuje się o tym Ray. Ten trener koszykówki zostaje rzucony przez żonę dla bogatego mężczyzny, a żeby poprawić swój status społeczny i zapunktować u swoich nastoletnich dzieci, postanawia zarobić wiele pieniędzy. Jego kumpela, Tanya, znając spory rozmiar jego interesu rzuca mu pomysł na intratny interes. Tym sposobem Ray zostaje dziwką, a Tanya alfonsem. Na pozór przyziemny biznes dostarcza im wielu  zabawnych sytuacji, między z innymi z zawistną klientką, Lenore, która zatrudnia równie hojnie wyposażonego Jasona i otwiera konkurencyjną firmę. To wszystko staje się przede wszystkim dla Raya i Tanyi oraz dla nas poważną lekcją życia.

hung 1
Wyposażony, HBO
hung 2
Wyposażony, HBO

Wyposażony to amerykański serial stacji HBO na podstawie pomysłu Colette Burson i Dmitry’ego Lipkina. Liczy trzydzieści odcinków złożonych w trzy sezony emitowane w latach 2009-2011. W rolach głównych: Thomas Jane jako Ray, Jane Adams jako Tanya, Anne Heche jako Jess, Eddie Jemison jako Ronnie, Rebecca Creskoff jako Lenore oraz Stephen Amell jako Jason.

looking 3
Spojrzenia, HBO

Spojrzenia – niebezpiecznie kuszące

Wolność wyzwala i zniewala – wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy tolerancyjnego San Francisco, między innymi Patrick. Ten twórca gier komputerowych żyje w wielkiej metropolii wraz z kucharzem Domem, pielęgniarką Doris i malarzem Agustinem. Wszyscy oni wikłają się w romanse chcąc znaleźć tę przysłowiową jedną jedyną osobę. Sytuację Patricka, który jest gejem, komplikuje uczucie z jednej strony do szlachetnego barbera i fryzjera Richiego, a z drugiej strony do pociągającego szefa Kevina, który ma faceta. Agustin z kolei nie żyje jako singiel, aczkolwiek jego duet szybko zamienia się w trójkąt, lecz jak się okazuje troje to już tłum. W tych zawiłych meandrach pożądania i miłości uwydatnia dążenie do szczęścia i poszukiwanie tożsamości, czyli coś bliskiego nam wszystkim.

looking 1
Spojrzenia, HBO
looking 2
Spojrzenia, HBO

Spojrzenia to amerykański serial stacji HBO na podstawie pomysłu Michaela Lannana i scenariusza Andrewa Haigha. Liczy osiemnaście odcinków złożonych w dwa sezony emitowane w latach 2014-2015 oraz jeden film pełnometrażowy zwieńczający serię emitowany w roku 2016. W rolach głównych: Jonathan Groff jako Patrick, Frankie J. Alvarez jako Agustin, Murray Bartlet jako Dom, Lauren Weedman jako Doris, Raul Castillo jako Richie oraz Russell Tovey jako Kevin.

californication 3
Californication, Showtime

Californication – kalifornijskie cudzołóstwo

Bóg nas wszystkich nienawidzi – to tytuł książki autorstwa Hanka Moody’ego, która stała się bestsellerem. Po pierwszym sukcesie, ciężko mu jednak osiągnąć drugi, zwłaszcza gdy traci wenę twórczą, bo inny mężczyzna oświadcza się jego ukochanej żonie… eks-żonie, Karen. W celu znalezienia inspiracji Hank rzuca się w wir lubieżnego, aczkolwiek interesującego i fascynującego życia.  Niczym główny bohater jego powieści, w ciągłych zabawach i tarapatach, a także w towarzystwie wszechobecnego sarkazmu, odnajduje on sukcesywnie co znaczą prawdziwe wartości z miłością na czele. Może więc Bóg nas wcale nie nienawidzi a kocha?!

californication 1 1
Californication, Showtime
californication 2 1
Californication, Showtime

Obsypane Złotym Globem i Emmy Californication to amerykański serial stacji Showtime na podstawie pomysłu Toma Kapinosa. Liczy osiemdziesiąt cztery odcinki złożone w siedem sezonów emitowane w latach 2007-2014. Rolę Hanka kreuje ikona Z Archiwum X, David Duchovny, a towarzyszą mu: Natascha McElhone jako Karen, Pamela Adlon jako Marcy oraz Evan Handler jako Charlie.

Grzegorz Sobczak

Napisane przez Grzegorz Sobczak

Miłośnik szklanego oraz srebrnego ekranu - zakochany w Melrose Place ;)

4 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Avatar

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  opowieść podręcznej

  Opowieść podręcznej, czyli egzystencjalne piekło kobiet

  tabu

  Tabu – polityczne gry, własna fabryka prochu i indiańska magia