Jak odblokować filmy z Netflixa dostępne tylko w USA? Sprawdzamy

}

Data: 20 lipca 2021

a

Kategorie: Publikacje

Znaczna część z nas spędza sporo czasu na oglądaniu Netflixa i innych serwisów. Co jednak zrobić, gdy w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że obejrzeliśmy już prawie wszystko, co warte było uwagi? A może by tak skorzystać z pełnych zasobów Netflixa dostępnych na terenie Stanów Zjednoczonych?

Dlaczego warto skorzystać z amerykańskich zasobów Netflixa?

valeria, jak odblokować filmy z netflixa
fot. Netflix

Wydawać by się to mogło zbędne, aczkolwiek okazuje się, że oglądanie Netflixa dostępnego w USA, ma wiele zalet. Głównym argumentem przemawiającym za jest fakt, iż posiada ona bogatszą bazę filmów i seriali. Na terenie żadnego innego kraju, nie jest ona bowiem tak bardzo obszerna. Po drugie, to właśnie tam wszelkie nowości emitowane są w pierwszej kolejności. Po co więc zwlekać, aż będą one dostępne na terenie Polski? Polskie premiery mogą pojawiać się nawet z wielotygodniowym opóźnieniem…

Na tym jednak jeszcze nie koniec korzyści, jakie można czerpać z używania amerykańskiego Netflixa. Spora część produkcji emitowanych na tej platformie, nie jest dostępna na terenie naszego kraju. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że nigdy nie będzie. Wiele zagranicznych wersji tego serwisu emituje jedynie połowę wszelkich materiałów dostępnych na Netflix US. Bez znaczenia jest również fakt, iż ich użytkownicy każdego miesiąca opłacają pełną cenę subskrypcji.

Materiał niedostępny w Polsce – z czego to wynika? Jak odblokować filmy z Netflixa?

Niestety powodem są głównie regulacje prawne i umowy zawarte pomiędzy Netflixem, a producentami filmu, bądź serialu. Serwis ten najzwyczajniej w świecie posiada ograniczone prawa do ich dystrybucji, w związku z czym może je emitować jedynie w ściśle określonych krajach. Takie ograniczenia, choć zupełnie normalne, potrafią niestety być bardzo frustrujące. Tu z pomocą przychodzi nam jednak VPN, dzięki któremu można korzystać z zasobów amerykańskiego Netflixa bez ograniczeń. Gdzie takiego szukać?Warto zerknąć zwłaszcza na zestawienie najlepszych VPN dla Netflixa na TopVPN.pl. Dlaczego warto?

ZOBACZ TEŻ  The Originals – Współczesne wampiry – czego się obawiamy?

Mimo iż oglądanie amerykańskiej wersji Netflixa spoza Stanów nie należy do trudnych, należy pamiętać, że na przestrzeni ostatnich latach, serwis ten wprowadził  wiele obostrzeń względem korzystania z usług VPN. W związku z tym tylko nieliczne sieci mogą zapewnić nam niczym nieograniczony dostęp do Netflix US. Czasami jednak sama wiedza o tym nie jest wystarczająca. Niestety w dalszym ciągu wiele serwisów oferujących usługi VPN, reklamuje się taką możliwością, wbrew prawdzie. W związku z tym wykupienie abonamentu na taką usługę może być niezwykle rozczarowujące. Dlatego przed dokonaniem zakupu, warto zajrzeć na stronę ekspertów w tej dziedzinie. Ponadto można znaleźć tam również informacje o cenach i aktualnych promocjach.

VPN za darmo. Czy to faktycznie działa?

W Internecie nie brakuje sieci VPN, które reklamują się jako darmowe, bezpieczne i umożliwiające nam dostęp do platformy, jaką jest Netflix. Niestety jednak tylko i wyłącznie teoretycznie, ponieważ w praktyce nie istnieją one wcale. Wbrew pozorom sieci VPN wymagają dość dużego nakładu środków, bez których nie byłyby w stanie w ogóle funkcjonować. Ich funkcjonowanie opiera się na omijaniu zabezpieczeń oraz blokad geograficznych, jakimi chronione są telewizje internetowe.

W przypadku Netflixa – największej platformy streamingowej na świecie, zadanie te nie jest wcale łatwe. W związku z tym utrzymanie funkcjonowania takiej sieci generuje olbrzymie koszty. Nawet darmowe sieci VPN umożliwiają korzystanie z amerykańskiej wersji platformy tylko i wyłącznie użytkownikom, którzy posiadają dodatkowo płatne subskrypcje. W przypadku „bezpłatnych” sieci VPN trzeba również liczyć się z jednym, niezwykle ważnym ryzykiem – utratą swojej prywatności. W celu wygenerowania zysków, platformy te bardzo często odsprzedają dane osobowe oraz historię przeglądarki swoich użytkowników.

Jak korzystać z sieci VPN? Wyjaśniamy!

Streamowanie amerykańskiego Netflixa z dowolnej lokalizacji na całym świecie, jest niezwykle łatwe. Wystarczy jedynie zastosować się do poniżej opisanych kroków:

  1. W pierwszej kolejności należy pobrać aplikację sieci VPN, a następnie ją zainstalować i uruchomić.
  2. Po pojawieniu się ikony aplikacji w panelu przeglądarki internetowej należy na nią kliknąć. Po pojawieniu się listy krajów, należy wybrać ikonę kraju, na terenie którego interesująca nas produkcja jest dostępna (w tym przypadku Stanów Zjednoczonych).
  3. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się w platformie Netflixa. Sieć VPN zapewni nam niczym nieograniczony dostęp do treści zamieszczonych w serwisie na terenie wybranego przez nas kraju.
ZOBACZ TEŻ  Przerwa od seriali… a może książka? Premiery książek lato 2020

Źródła: https://ip.pc.pl/https://help.netflix.com/pl/node/277https://vpn.co.pl/

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *