Gotowe na wszystko – niezapomniana produkcja

j

Autor: Redakcja

}

Data: 23 czerwca 2017

a

Kategorie: Publikacje

Serial Gotowe Na Wszystko, którego twórcą jest Marc Cherry, cieszył widzów w latach 2004 – 2012. Genialna fabuła oraz fantastyczne wykonanie sprawiły, że odniósł on olbrzymi sukces. Przyciągnął bowiem przed ekrany telewizorów aż 30 milionów amerykanów i to już niecały rok po premierze! Rekord oglądalności padł 22 maja 2015 roku. O czym zatem opowiada ten fascynujący serial i z jakiego powodu aż tak przekonał do siebie ludzi?

Wisteria Lane – ulica tajemnic

Z pozoru spokojne, luksusowe przedmieście z białymi płotami i miłymi sąsiadami. Przejezdni nie mają pojęcia jakie sekrety skrywane są przez wiecznie uśmiechniętych mieszkańców oraz jakie konsekwencje mogę czekać tych, którzy spróbują je ujawnić. Głównymi bohaterkami serialu są cztery kobiety, których przyjaźń zbudowana jest na wielu wspólnych trupach ukrytych w szafie (i wcale nie jest to przenośnią). Susan (Teri Hatcher), Bree (Marcia Cross), Lynette (Felicity Huffman) i Gabriel (Eva Longoria) nie tylko posiadają mnóstwo własnych tajemnic, których chronią wspólnymi siłami, ale są bardzo wścibskie i przez to pakują się w wiele niebezpiecznych, aczkolwiek nierzadko zabawnych, sytuacji.

O fabule słów kilka…

Serial zaczyna się od samobójstwa ich przyjaciółki – Mary Alice. Kobieta nie zostawia jednak żadnej informacji o powodzie, dla którego podjęła taką decyzję. Jedyną wskazówką jest kartka, napisana przez nieznanego autora, wyrażająca obrzydzenie niewiadomym czynem bohaterki. To pierwsza zagadka, której rozwiązania podejmą się cztery sąsiadki, a która równocześnie pociągnie za sobą jeszcze wiele różnych wątków. Śmierć Mary Alice jest szokiem dla wszystkich sąsiadów a wątek samobójstwa powraca przez kolejne osiem sezonów jako wspomnienie pozostałych bohaterów serialu, motywacja do zrobienia czegoś bądź ich zdobyte doświadczenie życiowe. Sama Mary Alice również nas nie opuszcza, pozostaje bowiem w serialu jako duch, który przygląda się z boku wydarzeniom toczącym się na ulicy. Jest z nami podczas wesołych, wzruszających momentów, ale także wyraża zaniepokojenie sytuacjami zatrważającymi, niebezpiecznymi i smutnymi. Gotowe Na Wszystko ogląda się z niemałym zaciekawieniem, bowiem każda scena, która ma miejsce, może pociągnąć za sobą szereg następstw. Wątki bardzo się ze sobą przeplatają, tworząc jednak spójną całość, co sprawia, że widz nie może oderwać się od telewizora. Geniusz serialu objawia się również w tym, że Marc Cherry usiłuje pokazać nam każdą sferę życia człowieka i porusza bardzo wiele problemów – od kłótni, samobójstwa, zbrodni, katastrof i śmierci, poprzez molestowanie, zdrady, niesprawiedliwe osądy aż po rzeczy codzienne, takie jak życie w rodzinie i relacje międzyludzkie. Może serial ten miał tak ogromną oglądalność z uwagi na to, że każdy widz mógł odnaleźć coś, co mogłoby go zainteresować? A może jest to zasługa świetnego wykonania i gry aktorskiej? Nie można jednak odmówić autorowi dużej ilości polotu i fantazji a aktorom niesamowitego talentu.

ZOBACZ TEŻ  Seriale dla kobiet - 8 najciekawszych propozycji

Poznajmy się bliżej

Oglądając Gotowe Na Wszystko można bardzo zżyć się z głównymi bohaterkami i wejść w ich świat oraz życie, bo przecież jak nie poczuć sympatii do szalonej i niezdarnej artystki, jaką jest Susan Mayer bądź przebojowej, ślicznej i zdecydowanie zbyt bezpośredniej Gabriel Solis – byłej modelki i żony Carlosa, biznesmana? Równie interesującą postacią okazuje się Bree Van De Kamp (w późniejszych sezonach zmienia nazwisko na Hodge), która wydaje się bezwzględna i zimna, chociaż tak naprawdę za rodzinę i przyjaciół dałaby sobie uciąć rękę. Reputacja jest dla niej przesadnie istotna, czego nie umieją zaakceptować zbuntowane dzieci Bree i stale uderzają w jej najczulsze punkty, celowo narażając matkę na złą opinię publiczną. Jednak jeśli bliskim kobiety coś zagraża to nie ma rzeczy, której ona by nie zrobiła, aby im pomóc. Nie można zapomnieć również o silnej i władczej Lynette Scavo oraz jej szalonej, wielodzietnej rodzinie. Ta kobieta poradzi sobie ze wszystkim, ale nie z siedzeniem bezczynnie w domu! Lynette bardzo chce pracować, ponieważ jej ambicja jest niepohamowana, jednocześnie bardzo kocha całą, liczną gromadę swoich dzieci i męża Toma. Jak to wszystko godzi? Chociaż czasami ma kryzys, Lynette daje z siebie wszystko.

Serial ten zaskakuje z każdym odcinkiem coraz bardziej. Osiem sezonów intryg, sekretów oraz niebezpieczeństw czyhających na cztery zabawne, aczkolwiek sprytne przyjaciółki. Dzieło Marca Cherry’ego zdecydowanie zasługuje na uwagę z powodu świetnej fabuły, ale również doskonałej gry aktorskiej.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze