Gotowe na wszystko (ang. Desperate Housewives) to amerykański serial stworzony przez Marca Cherry, wyprodukowany i nadawany przez telewizję ABC od 3 października 2004 do 13 maja 2012 roku. W Polsce Gotowe na wszystko po raz pierwszy pojawiły się 5 września 2005 roku na kanale Polsat.

Akcja serialu rozgrywa się na przedmieściach fikcyjnego miasteczka Fairview, przy ulicy Wisteria Lane. Fabuła serialu skupia się na życiu prywatnym, pozornie czterech idealnych pań domu: Susan Mayer, Gabriella Solis, Lynette Scavo oraz Bree Van De Kamp. 

Pewnego dnia sąsiedzi na Wisteria Lane usłyszeli strzał z domu Mary Alice. Okazało się, że kobieta popełniła samobójstwo. Porządkując rzeczy zmarłej przyjaciółki, bohaterki serialu znajdują list z pogróżkami. Kobiety chcą odkryć mroczną tajemnicę Mary Alice oraz każdego następnego sąsiada, który wprowadzał się na Wisteria Lane. 

Serial Gotowe na wszystko łączy wiele gatunków, takich jak: komedia, dramat, kryminał, ale przede wszystkim jest klasyczną operą mydlaną.