Najlepsze polskie komedie

}

Data: 27 kwietnia 2021

a

Kategorie: Inne

Na hasło „polskie komedie” do głowy od razu przychodzi kilka ważnych i niezwykle popularnych tytułów, które znają chyba wszyscy. Na przestrzeni lat w kinach i na ekranach telewizorów można było oglądać naprawdę wiele ciekawych filmów. Warto przywołać te najlepsze produkcje.

O komediach słów kilka

Polskie komedie często kojarzą się odbiorcom nie najlepiej. Jednak w historii naszego rodzimego kina, można wyróżnić kilka naprawdę śmiesznych i wartych obejrzenia tytułów. Polaków bawią zarówno ogólnoświatowe najlepsze komedie ostatnich lat, jak i starsze rodzime produkcje, które przyciągają przed telewizory całe pokolenia. Teksty z niektórych filmów są często cytowane i przywoływane. Chociaż poziom filmografii w Polsce bywa różny, z pewnością można powiedzieć, że mamy kilka naprawdę dobrych komedii.

Polskie komedie, na które warto zwrócić uwagę

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich komedii jest „Jak rozpętałem drugą wojnę światową„. Film ten przedstawia historię pechowego szeregowca Franka Dolasa, który jest przekonany, że rozpętał drugą wojnę światową. Chcąc stać się bohaterem, nieopatrznie pląta się w coraz większe tarapaty.

Kolejnym polskim film, który zasłużył na dobre opinie to „Chłopaki nie płaczą„. Opowiada on historię dwóch skrzypków: Kuby i Oskara, którzy przez niefortunny splot wydarzeń zostają wplątani w aferę z gangsterami.

Bardzo lubianą produkcją jest „Miś„. Film ten składa się z kilku niezwykle groteskowych epizodów, które ukazują rozpad PRLu. Sceny odbywają się w barach mlecznych, a także w urzędach oraz w sklepach i dotyczą absurdów, z którymi musieli się mierzyć codziennie Polacy.

Stałą i mocną pozycję w rankingu najlepszych Polskich komedii z pewnością ma „Kiler„. Jest to historia opowiadająca o warszawskim taksówkarzu Jerzym Kilerze, który przypadkowo zostaje wzięty za płatnego zabójcę. Zostaje stamtąd wyciągnięty przez największą szychę świata przestępców, która oferuje mu kolejne zlecenia.

ZOBACZ TEŻ  Strażnicy Galaktyki – dlaczego fani ich uwielbiają?

Mówiąc o polskich komediach, nie można zapomnieć o „Kingsajz„. Jest to opowieść o krainie zwanej Szuflandia, która znajduje się w podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu. Zamieszkują są krasnoludki, a ich władca oskarża pewnego chemika o produkcję „kingsajzu”.

Inne popularne polskie komedie

Wśród ciekawszych polskich komedii, nie można pominąć kultowego „Kogla – mogla„, a także drugiej części czyli „Galimatiasu„. Jest to bardzo barwna i ciekawa historia Kasi, dziewczyny ze wsi, która ucieka z domu, aby studiować w Warszawie i zostaje tam nianią w domu pewnej bardzo specyficznej rodziny. Od lat niesłychanie bawi ona wiele pokoleń!

W gronie lepszych polskich komedii, bez wątpienia powinien się także znaleźć „Dzień świra” jest to historia Adama, rozwiedzionego polonisty, który żyje ze swoimi natręctwami, nie potrafiąc się wyrwać z codziennej nudy i rutyny.

Komedią, która bawi do łez jest także „Zróbmy sobie wnuka„. Bohaterem tej historii jest Maniek Kosela, prosty, ale wyjątkowo zaradny chłop. Ziemia jest dla niego o wiele cenniejsza niż wszystko inne. Prowadzi on swoje gospodarstwo w środku miasta i nic dziwnego, że wpada w oko wszystkim pobliskim biznesmenom, gangsterom czy inwestorom. Jedynym jego problemem jest los dwójki dzieci, które nie chcą się żenić. Maniek knuje intrygę, aby doprowadzić ich przed ołtarz.

Gdzie szukać informacji o dobrych filmach?

Więcej ciekawych informacji o produkcjach filmowych zarówno tych współczesnych jak i starszej daty znajdziesz na portalu Ekspert.Ceneo. W historii polskiej kinematografii z pewnością znajduje się wiele ciekawych i lubianych komedii, które mimo upływu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i pozytywnymi komentarzami odbiorców. Warto o nich pamiętać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *