Wentworth. Więzienie dla kobiet to serial produkcji australijskiej. Po raz pierwszy nadano go w stacji SoHo 1 maja 2013 roku. Serial miał bardzo pozytywny odbiór krytyków, a pierwszy odcinek stał się najchętniej oglądaną serią australijskich seriali w historii Foxtel.

Ten serial stanowi nową adaptację popularnej w latach 80. australijskiej produkcji Więźniarki (Prisoner). Scenarzyści postanowili zachować pewne wątki i niektóre z oryginalnych postaci, a historię osadzić we współczesnych realiach.

Akcja serialu dzieje się w Wentworth, australijskim więzieniu dla kobiet, do którego trafia pochodząca z przedmieść żona i matka Bea Smith. W więzieniu każdy dzień jest walką o przetrwanie. Bohaterka musi nauczyć się żyć w brutalnej i pełnej intryg rzeczywistości, w której najsilniejsza rywalka może okazać się największą sojuszniczką. W każdym odcinku poznajemy bliżej kolejne więźniarki, odkrywając wydarzenia z przeszłości, które doprowadziły kobiety za więzienne kraty.

Fabuła serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet analizuje ciekawą ewolucję charakteru głównej bohaterki oraz sposobu postrzegania przez nią rzeczywistości. Mroczny klimat panujący w produkcji, trudne tematy i więzienne potyczki trzymają w nieustannym napięciu…