The Haunting of Bly Manor to amerykański serial z elementami gotyckiego romansu stworzony przez Mike’a Flanagana. Premiera tej dziewięcioodcinkowej serii miała miejsce 9 października 2020 roku na platformie Netflix. Jest to swego rodzaju adaptacja noweli Henry’ego Jamesa z 1898 roku o tytule „W kleszczach lęku” chociaż seria zawiera również inne elementy oparte na kolejnych pracach, które wyszły spod pióra wspomnianego pisarza.

Akcja serialu toczy się w latach 80. XX wieku w Anglii. Henry Wingrave zatrudnia młodą Amerykankę do opieki nad dwójką swych bratanków, którzy stracili rodziców. Mieszkają oni na dworze Bly wraz z ogrodniczką Jamie, gosposią Grose oraz kucharzem Owenem. Posiadłość zdaje się być miejscem idealnym do zamieszkania – nowa opiekunka odkrywa jednak, że dwór skrywa wiele przyprawiających o dreszcze tajemnic, które tylko czekają na to, aby zostać odkryte.

W rolę opiekunki wcieliła się Victoria Pedretti – aktorka znana z roli Love w You. Wśród obsady można zobaczyć również Olivera Jacksona-Cohena, Amelię Eve, jak również T’Nię Miller.

Reżyser Nawiedzonego domu na wzgórzu, Mike Flanagan, stworzył serial będący interesującą mieszanką różnych gatunków – to nie tylko opowieść o duchach, ale także wspaniała historia miłosna. Nawiedzony dwór w Bly otrzymał wiele nominacji. W 2021 roku otrzymał on Nagrodę Satelita za najlepszy serial gatunkowy.