The Fosters – amerykański serial dramatyczny, emitowany przez ABC Family. Został stworzony przez Petera Paige i Bradleya Bradeweg. Jego produkcją zajęła się Nuyorican Productions, prowadzona przez Jennifer Lopez, piosenkarkę i aktorkę, a zarazem producentkę wykonawczą serialu.

W The Fosters poznajemy rodzinę 2+5. Dość oryginalnie nawet jak na dzisiejsze czasy. Trzon rodziny, czyli 2 to Lena (wicedyrektor szkoły) i Stef (policjantka). A w składki „piątki” wchodzi tylko jedno rodzone dziecko jednej z bohaterek. Dzieci to – najstarszy Brandon – syn Stef, adoptowane Jesus i Mariana oraz Callie i Jude, dla których kobiety są rodzicami zastępczymi. Wszyscy mieszkają w pięknym domu w pięknym mieście – San Diego i chodzą do pięknej szkoły – Anchor Beach. Ale tutaj to piękno się kończy. 

Ten serial o lesbijkach łączy wiele, być może na pozór banalnych, ale ciekawych wątków. Trzeba się w niego mocniej wgryźć, obejrzeć trochę więcej niż parę odcinków, a zobaczymy, że Callie to bardzo ambitna dziewczyna, której trudne życie nie zniechęciło do pomocy innym, że Jude przechodzi bardzo skomplikowane wewnętrzne rozterki dotyczące tego, kim naprawdę jest, że Jesus wraz ze swoim ADHD ma naprawdę trudniej w życiu i musi gdzieś wyładować swoją energię, że Mariana, genialna uczennica, jest bardzo wrażliwa i w pewnym momencie musi sobie poradzić z ogromną trudnością, czy że Brandon chce iść swoją drogą, niekoniecznie taką, jaką powinien.

Ten serial w żaden sposób nie zakłamuje rzeczywistości. Pokazuje, że da się żyć w dobrych relacjach w niestandardowej, patchworkowej rodzinie.