The Flash – amerykański serial telewizyjny z gatunku science fiction, którego twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg oraz Geoff Johns. Serial jest spin-offem serialu Arrow, którego twórcami również są Berlanti i Kreisberg. Serial jest emitowany od 7 października 2014 roku przez The CW.

Główny bohater Barry Allen jest naukowcem kryminalistycznym i badaczem zbrodni w Departamencie Policji w Central City. Wiedzie szczęśliwe życie, pomimo traumy z dzieciństwa związanej z zabójstwem matki i wrobieniu w śmierć ojca.

Wszystko się zmienia, gdy potężny akcelerator cząstek stworzony przez wizjonerskiego fizyka Dr. Harrison Wellsa oraz jego zespół w S.T.A.R Labs powoduje awarię, tworząc przy tym dziwną burzę. Burza zabija wielu ludzi, a Barry’ego uderza piorun w jego laboratorium. 

Dziewięć miesięcy po zapadnięciu w śpiączkę Barry budzi się i odkrywa, że ​​eksplozja dała mu moc super prędkości. Pozostali poszkodowani również zdobyli nowe umiejętności. Jednak nie wszyscy używają ich by czynić dobro. Barry dzięki swoim super mocom i grupie naukowców staje się “Błyskiem” (ang. The Flash). Pomaga walczyć z przestępczością, chroni Central City.