House of the Dragon to prequel Gry o Tron skupiony wokół historii rodu Targaryenów produkowany przez HBO. Prace nad serialem rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku. Pierwszy sezon serialu ma liczyć dziesięć odcinków. Fani adaptacji sagi amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina pod tytułem „Pieśń lodu i ognia” z pewnością niecierpliwie czekają na premierę tego spin-offu. Dyrektor programowy HBO Casey Bloys potwierdził, że jest ona zaplanowana na 2022 rok.

Fabuła Domu Smoka umiejscowiona jest 300 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Opowiada o burzliwych czasach dla rodu Targaryenów i przedstawia losy smoków znajdujących się pod panowaniem przodków Daenerys. Serial poruszy między innymi historię słynnej wojny domowej, Tańca Smoków, która poskutkowała wyginięciem ziejących ogniem stworzeń.

Wśród obsady serialu znajdują się gwiazdy takie jak Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy czy Rhys Ifans.

Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan Condal, a także Miguel Sapochnik – reżyser odcinka Gry o Tron „Bitwa Bękartów”, za który otrzymał nagrodę Emmy. Reżyserią zajmują się również Geeta Patel, Clare Kilner oraz Greg Yaitanes.