Wszystko, co wiemy przed finałem Gry o Tron!

j
}

Data: 1 kwietnia 2019

a

Kategorie: Rozkład jazdy

Fabuła jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat już za kilka chwil przejdzie do historii. Finałowy sezon Gry o Tron to z pewnością najbardziej wyczekiwane wydarzenie w serialowym 2019 roku. Chcesz być na bieżąco przed kluczowymi rozstrzygnięciami w Westeros? Oto wszystkie informacje ujawnione przed premierą 8 sezonu! 

Gdzie i kiedy możesz obejrzeć finałowy sezon Gry o Tron?

Data premiery finałowego sezonu Gry o Tron spędzała sen z powiek fanów już od kilku miesięcy. Dziś jednak wiadomo, że pierwszy odcinek ósmej części najpopularniejszego serialu ostatnich lat zostanie wyemitowany 15 kwietnia na kanale HBO. Telewizja to jednak niejedyne legalne źródło, gdzie możemy zagłębić się w fabułę hitu. Produkcję jednocześnie można oglądać na platformie streamingowej HBO GO. To bardzo dobra opcja zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli obejrzeć poprzednich siedmiu sezonów Gry o Tron. Wszystkie odcinki dostępne są online, a abonament pozwala na oglądanie również innych hitów stacji.

Dane techniczne ósmego sezonu

Bardzo zrozumiałą praktyką w przypadku kręcenia niezwykle popularnych filmów lub seriali jest dotrzymywanie w tajemnicy niemalże każdych szczegółów na temat fabuły produkcji. Nie inaczej było w przypadku finałowego sezonu Gry o Tron, gdzie producenci właściwie do ostatniej chwili nie ujawniali informacji na temat przebiegu wydarzeń w Westeros. Co więcej, fani bardzo długo musieli czekać na jakiekolwiek dane techniczne, a pierwszy poważny zwiastun opublikowano kilka tygodni przed planowaną premierą ósmego sezonu GoT.

game of thrones season 8 bran stark
screenrant

Dziś już wiadomo, że finałowe wydarzenia serialu będą podzielone na sześć epizodów. Wiadomo także, że pierwsze z nich będą trwały około godziny, a najważniejsze odcinki zostaną wydłużono do 80 minut. Dokładnie w połowie finału zostanie rozegrana największa scena batalistyczna w historii seriali. Bardzo prawdopodobny jest fakt, że zajmie ona cały trzeci odcinek, a zaufane źródła nie wykluczają, że akcja przeniesie się również na początek kolejnego epizodu. Decydujące starcia o prym na kontynencie odbędą się pod Winterfell. Kręcono je przez 55 dni równolegle na trzech planach filmowych w Irlandii Północnej.

ZOBACZ TEŻ  10 najlepszych tekstów z seriali, które przeszły do popkultury
game of thrones season 8 daenerys targaryen
screenrant

Wszystkie siły na Winterfell

Wiele informacji na temat fabuły serialu tradycyjnie już można wyciągnąć, przyglądając się zwiastunowi. W przypadku ósmego sezonu Gry o Tron zwiastun przedstawiał zaledwie połowę ostatniej części produkcji. Co możemy z niej wywnioskować? Niemalże wszystkie postacie zbiorą się w Winterfell, aby odbyć decydujące dla fabuły serialu starcie. Wiele wskazuje na to, że forteca rodu Starków nie przetrwa wydarzeń z trzeciego odcinka. Amatorski film opublikowany w sieci przedstawia upadek zamku rodu Starków. Własność Neda Starka stanie w ogromnych płomieniach, jednak nie wiadomo kto przyczyni się do upadku fortecy Północy.

Kogo zobaczymy na ekranie podczas finału Gry o Tron?

Nowy sezon to także nowe postacie lub powroty, na które czekali fani serialu Gry o Tron. Wiadomo już, że od obsady hitowej produkcji dołączył Wilf Scolding. Walijski aktor odegra rolę ojca Jona Snowa. Nową twarzą dla widzów będzie także Marc Rissmann. Wcielił się on w rolę stojącego na czele Złotej Kampanii Harry’ego Stricklanda. W ósmym sezonie Gry o Tron ujrzymy także polski akcent – do obsady dołączył bowiem Paweł Sakowski. Według zapewnień Polaka, finał najpopularniejszego serialu ostatnich lat będzie niezapomnianym widowiskiem.

Z kim widzimy się 15 kwietnia na premierze pierwszego odcinka?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Kuba Świeściak

Jeden z nielicznych, któremu nie krwawią oczy podczas oglądania spotkań piłkarskiej ekstraklasy. Czas wolny przeważnie przeznacza na studia, gry komputerowe i seriale.