Maj w CANAL+ online

}

Data: 1 maja 2021

a

Kategorie: Rozkład jazdy

Maj w CANAL+ to przede wszystkim doskonałe seriale. Bardzo różne. Komediowi Wystawieni, kryminalne Dochodzenie i Obsesja czy dokumentalna Przełęcz Diatłowa. W poszukiwaniu prawdy to wybrane hity, które nie wyczerpują oferty seriali CANAL+. Jest w czym wybierać.

Oto jakie seriale oferuje Canal+:

WystawieniCANAL+ SERIALE 1 maja, godz. 21:00 maraton z sezonem 1., 2 maja, godz. 21:00 maraton z sezonem 2., oba sezony dostępne w całości również w online. Gdy cały świat się czymś zamartwia, to zawsze można liczyć na brytyjski humor. Z dystansem i ironią do wszystkiego, a zwłaszcza do siebie samych Brytyjczycy dostarczą nam coś zabawnego i idealnie trafiającego w punkt. Tak też jest i tym razem.

Na świecie pandemia. Wszyscy siedzimy w domach i czekamy na lepsze czasy. Co więc robią aktorzy? No, przede wszystkim się nudzą. I gadają. Niby pretekstem są próby online do spektaklu, ale tak naprawdę gadać można o wszystkim. Serial Wystawieni to wielki popis dwóch wybitnych brytyjskich aktorów, którzy jeszcze niedawno wspólnie bawili nas w serialu Dobry omen. To David Tennant i Michael Sheen – obaj przed kamerkami, zarośnięci i nieuczesani grają lekko podkoloryzowane wersje samych siebie męczących siebie i swoich bliskich (w tych rolach też autentyczne rodziny) nudnym życiem w odosobnieniu. Do tego sporo gościnnych występów innych gwiazd.

image processing20210428 29843 9l7ge7
fot. Henrik Ohsten

DochodzenieAle kino+ od 5 maja, godz. 20:10 oraz online na canalplus.com od 6 maja. Sześcioodcinkowy serial kryminalny odtwarzający autentyczne morderstwo, które miało miejsce niespełna cztery lata temu w Danii. Szwedzka dziennikarka Kim Wall zaginęła podczas wywiadu z właścicielem łodzi podwodnej Peterem Madsenem, przeprowadzanego w czasie rejsu na jej pokładzie. Skomplikowane śledztwo trwało miesiącami. Prowadzący je Jens Møller Jensen (Søren Malling) musiał pracować pod wielką presją rodziny zmarłej, mediów i prokuratury. Sprawa była głośna, a jej okoliczności (wyłowiona z morza zatopiona wcześniej łódź podwodna i podejrzany lokalny milioner-wynalazca porównywany do Elona Muska czy Richarda Bransona) dodatkowo utrudniały pracę.

ObsesjaCANAL+ PREMIUM od 28 maja, godz. 21:00 oraz online na canalplus.com od 29 maja. Fascynujący serialowy kryminał, w którym równie interesująca jest rozwikłanie zagadki, kto i dlaczego zabił, jak cała egzotyczna dla nas warstwa obyczajowa. Ta sześcioodcinkowa francusko/izraelska koprodukcja rozgrywa się właśnie w tym drugim kraju. To tam w pierwszym odcinku jesteśmy świadkami ślubu i wesela, na którym w pewnym momencie gaśnie światło, a gdy znowu robi się jasno okazuje się, że świeżo poślubiony pan młody nie żyje. I wszystko (łącznie ze śladami krwi) wskazuje na to, że zabiła go panna młoda. Rozpoczyna się śledztwo, które robi się coraz bardziej skomplikowane, a pochodząca z Francji panna młoda – Nathalie – okazuje się jedną wielką chodzącą tajemnicą. Tylko czy ktoś zdoła ją rozwikłać zanim znowu ktoś zginie?

ZOBACZ TEŻ  Czerwiec w HBO GO – premiery i kontynuację
image processing20210430 9774
fot. Jarosła Sosiński

Klangordramat rodzinny z historią kryminalną w tle, premierowe odcinki w piątki, o 21:00 na CANAL+ PREMIUM oraz na canalplus.com, cały sezon dostępny na canalpus.com od 14 maja. Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, małżeńskiej pary, której życie wypada z zakrętu po tym, jak jedna z ich córek znika bez śladu. Kiedy permanentna niepewność i strach o córkę wystawiają na próbę więzi rodziny Wejmanów, Rafał znajduje oparcie w swojej nieugiętej nadziei. Wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia jego córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca, człowieka.

Mare z Easttownsekcja HBO w pakiecie FILM na canalplus.com, premierowe odcinki dostępne na HBO w poniedziałki o godz. 20:10, a opcji na życzenie od wtorku. Wyśmienity serial kryminalno-obyczajowy z Kate Winslet w tytułowej roli zmęczonej życiem policjantki z małego miasteczka. Ta siedmioodcinkowa opowieść to zarazem historia pewnego śledztwa i jak studium codziennego życia w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają od lat. Tu każda ludzka słabość, każde zdarzenie sprzed dekad wpływa na współczesność. Mare Sheenan to doświadczona policjantka, ale także rozwódka, babcia i dawna gwiazda lokalnego sportu. Nierozwiązana od roku sprawa zaginięcia nastolatki nakłada się dramatycznie na kolejne brutalne wydarzenia w miasteczku i wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. 

CANAL+ ma też coś dla fanów dokumentów:

Przełęcz Diatłowa. W poszukiwaniu prawdyCANAL+ DOKUMENT+ 1 maja, godz. 20:00 (wszystkie cztery odcinki) oraz online na canalplus.com od 2 maja. Miniserial dokumentalny analizujący jedną z najbardziej frapujących zagadek XX wieku – historię śmierci 9 turystów podczas wyprawy w góry Uralu w 1959 r. 

Przez dekady znaliśmy tylko podstawowe fakty – doświadczeni w zimowych wyprawach turyści nagle w nocy rozcięli namiot od środka i wybiegli z niego (niektórzy w bieliźnie) w pośpiechu. I nigdy już nie wrócili – znaleziono ich kilkaset metrów dalej w kilku miejscach, część zmarła z wyziębienia, część od poważnych ran. Ponieważ znajdowali się w miejscu odległym od cywilizacji wyprawa poszukiwawcza odnalazła ciała dopiero po kilku tygodniach, a niektóre dopiero po kilku miesiącach. W poszukiwaniu prawdy nie pomogło też, że akta sprawy objęto klauzulą zamkniętą, czyli stały się jawne dopiero w 2009 r. I wcześniej i później powstało ponad 70 hipotez na temat tego, co naprawdę wydarzyło się na przełęczy Diatłowa (nazwanej tak od nazwiska przywódcy wyprawy).

ZOBACZ TEŻ  Wrzesień w HBO, HBO2 i HBO3!
image processing20210429 16960 19dbi6v
fot. © Les Films d’Ici – ARTE France – AB Productions- 201

Historia europejskiej klasy pracującej Planete+, od 2 maja, godz. 22:00 oraz online na canalplus.com od 3 maja. Oparta na bogatych materiałach archiwalnych seria przedstawia historię emancypacji klasy pracującej, która ze społecznych nizin dotarła na szczyty władzy. Ośmiogodzinny dzień pracy, urlop, opieka medyczna, emerytura i powszechne prawo wyborcze. To, co dzisiejszym Europejczykom wydaje się oczywiste, zostało zdobyte z ogromnym poświęceniem i trudem. Walka o prawa pracownicze – i prawa człowieka – rozpoczęła się w XVIII wieku i pochłonęła tysiące ofiar. Nie obyło się bez strajków, demonstracji i starć z mundurowymi. Jak doszliśmy do tego co dziś mamy?

CANAL+ nie zapomina także o swoich najmłodszych widzach. Przygotował dla nich bajkę Trojaczki. Na MiniMini+ od 3 maja, codziennie o 7:00 oraz online na canalplus.com od 4 maja. Czy Wasze maluchy prosiły Was kiedyś o zwierzaka? Chciały zjeść słodycze przed obiadem? A może bez przerwy giną im skarpetki i wspólnie się zastanawiacie, co się z nimi dzieje? Jeżeli tak, to serial dla Was!

Pełna ciepła i humoru bajka opowiada o codziennych sprawach, które maluchy i ich rodzice doskonale znają z własnego doświadczenia. Jej bohaterowie to dwaj mali chłopcy i dziewczynka – trojaczki, które są nierozłączne i choć czasem się kłócą, zawsze mogą na sobie polegać. We trójkę zawsze raźniej, a nawet choroba nie jest straszna, bo siedząc w domu można znaleźć sobie tyle ciekawych zajęć! Czasem wystarczy tylko garść pomysłów i odrobina dziecięcej wyobraźni. Dzięki serialowi mali widzowie przekonają się, że rodzeństwo to fajna sprawa i najlepsze przygody przeżywa się wspólnie – napotkana żaba zmienia się w księcia z bajki, a zaginiony miś to początek zabawy w detektywa. Serial powstał w oparciu o popularną książkę opisującą prywatne doświadczenia taty trojaczków.

Źródło: informacja prasowa za Canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.