Najciekawsze włoskie seriale

Gdy za oknem szare chmury, a życie dopiero budzi się po zimowym marazmie, my pragniemy już włoskiego słońca. Z pomocą przychodzą nam seriale prosto z gorącej Italii, które pomogą nam doczekać do lata. Prezentujemy 6 różnorodnych produkcji, z których każdy bez trudności dobierze coś odpowiedniego dla siebie! 

Gomorra 

gomorra
Źródło: Spider’s Web

O serialu Gomorra słyszał chyba każdy i nic w tym dziwnego! Wartka akcja i pełne napięcia sceny skutecznie zachęcają miłośników akcji i sensacji do wydłużania seansu. Mimo że serial jest dość brutalny, a krew leje się stróżkami, trudno zaprzestać na jednym odcinku. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika produkcji o gangsterach i mafijnych zagrywkach. 

Gatunek: kryminał, dramat
Twórcy: Roberto Saviano, Leonardo Fasoli, Stefano Bises, Ludovica Rampoldi, Giovanni Bianconi 
Obsada: Nicolo Manta, Gianfelice Imparato 

Suburra 

sub
Źródło: Netflix

Osobiście lubię określać Suburrę jako Gomorrę w wersji light. Oprócz mafii i lokalnych gangów do fabuły wkradają się również interesy Kościoła i państwa. Sporo wątków dotyka spraw rodzinnych, samotności i potrzeby posiadania przyjaciół. Akcja Suburry toczy się w Rzymie, więc zapierające dech w piersiach ujęcia to dodatkowy atut.  

Gatunek: kryminał
Twórcy: Barbara Petronio, Ezio Abbate, Fabrizio Bettelli, Daniele Cesarano, Nicola Guaglianone 
Obsada: Alessandro Borghi, Giacomo Ferrara, Eduardo Valdarnini 

Genialna przyjaciółka 

genialna przyjaciolka opinie 1180x690
Źródło: Spider’s Web

Z mafijnych klimatów przenosimy się do zupełnie innego świata. Genialna przyjaciółka to włosko-amerykański dramat w wersji miniserialu stanowiący adaptację powieści autorstwa Eleny Ferrante. Jego akcja rozpoczyna się w latach 60-tych w Neapolu i opowiada o historii pewnej 60-letniej przyjaźni. Co prawda serial momentami jest dość przytłaczający i smutny, jednak bez wątpienia robi wrażenie. 

Gatunek: dramat
Twórcy: Saverio Costanzo 
Obsada: Ludovica Nasti, Elisa Del Genio, Margherita Mazzucco 

Rzymskie dziewczyny 

rzymskie dziewczyny 1180x553
Źródło: Spider’s Web

W zestawieniu nie mogło zabraknąć również typowego młodzieżowego dramatu. Serial Rzymskie dziewczyny porusza temat dojrzewania, buntu i chęci znalezienia własnej tożsamości. Co ciekawe, produkcja inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Propozycja dzięki swojemu nieco ciężkiemu klimatowi zaskoczy pozytywnie również dorosłych.  

Gatunek: dramat
Twórcy: Andrea De Sica, Anna Negri 
Obsada: Benedetta PorcaroliAlice PaganiRiccardo Mandolini 

Młody papież

pope2 1887781
Źródło: Famiglia Cristiana

Serial o papieżu nasuwa na myśl dłużący się dokument, do którego z pewnością nie pasuje popcorn i cola. W tym przypadku jest jednak inaczej i możesz bez wyrzutów sięgać po ulubione przekąski. Akcja serialu toczy się w bliskiej przyszłości, gdy Pius XIII panuje jako pierwszy papież pochodzący z Ameryki. Zamiast pobożnego życia prowadzi on jednak agresywną politykę, szokuje swoimi decyzjami, dążąc do uzyskania pełnej władzy nad światem. Kontrowersyjna produkcja, do której warto podejść z dystansem.  

Gatunek: dramat
Twórcy: Paolo Sorrentino 
Obsada: Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara 

Wszystko dla Pań 

giusy buscemi e giuseppe zeno 1030x615
Źródło: Panorama

Typowo kobiecy serial, który może stanowić ciekawy zamiennik ciągnących się tureckich tasiemców. W tej lekkiej produkcji nie brakuje gorących romansów, zdrad czy rodzinnych intryg. Włoska żywiołowość dodatkowo podkręca charakterystyczny klimat serialu. Całość tworzy ciekawą opowieść, idealną do popołudniowej herbaty.   

Gatunek: romans
Twórcy: Monica Vullo, Isabella Leoni 
Obsada: Giuseppe Zeno, Giusy Buscemi, Alessandro Tersigni 

Włosi wyróżniają się swoim wybuchowym temperamentem, co wyczuwalne jest również w tworzonych serialach. Do opisu tych pełnych energii, zaskakujących produkcji chyba nigdy nie zostanie użyte słowo nudny. Prezentowane przez nas włoskie seriale z pewnością będą ciekawą odmianą wśród popularnych amerykańskich serii, po które tak chętnie sięgamy.  

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.