Przerwa od seriali… a może książka? Premiery książek lato 2020

j

Autor: Ania Radwan

}

Data: 17 sierpnia 2020

a

Kategorie: Publikacje

Lato w tym roku zaczęło nas w końcu rozpieszczać. Trudno więc myśleć o zamianie serialu na książkę, kiedy nawet w domu przed telewizorem ciężko wytrzymać w takich temperaturach. Jednak, gdyby tak dla przełamania letnich wieczorów przy nowościach serialowych, wziąć do ręki coś z premier wydawniczych tego roku? Bez względu na to, czy jesteś fanem thrillerów czy literatury faktu – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zatem jeśli tu jesteś, to znaczy, że jesteś gotowy przenieść się z nami w przyszłość i sprawdzić tych kilka pozycji, które swoją premierę będą miały już niebawem! Zapnij pasy, startujemy…

1. Zła wola

zla wola 1

Źródło: allegro

Na pierwszy ogień coś dla sympatyków tajemniczych morderstw i ciągłych intryg. Zła wola to kryminał autorstwa Jorna Liera Horsta, który w swojej brutalności i bezwzględności przyodziany jest w elegancję i dobry styl. Jest to kolejna książka z serii o losach Williama Wistinga. Komisarza, który zmaga się z następną trudną sprawą. Podwójny morderca Tom Kerr – skazany na dwadzieścia jeden lat pozbawienia wolności – twierdzi, że ma jeszcze trzecią ofiarę. Zgadza się na współpracę z policją i chce wskazać miejsce ukrycia jej zwłok. Tereny, na których rzekomo ma znajdować się ciało zamordowanej dziewczyny, podlegają zwierzchnictwu komisarza Wistinga. Całą sprawę przejmuje sekcja cold cases (z ang. niewyjaśniony przypadek morderstwa), a śledczy Stiller organizuje wizję lokalną. Tutaj zaczyna się wątek rodzinny. Zastanawiacie się pewnie, jak sprawnie połączyć relacje rodzinne z morderstwem. Dla Horsta to czysta przyjemność, by zapewnić czytelnikowi jak najwięcej wrażeń. Poznajemy nową postać – dziennikarkę Line. Tak się składa, że jest to córka Williama Wistinga, której zlecone zostaje prowadzenie dokumentacji filmowej wizji lokalnej. Niestety wizja ta kończy się tragicznie, a Kerrowi udaje się zbiec. Wszyscy zadają sobie pytanie „jak”? Czy był on w stanie zrobić to sam?

Jeśli jesteście ciekawi, jak skończy się ta sprawa i jak ze współpracą z córką poradzi sobie komisarz Wisting, to czym prędzej sięgnijcie po tę pozycję!

2. Miłość w Auschwitz

milosc

Źródło: allegro

Zakazana miłość, z góry skazana na porażkę i rok 1944. Któż ciekawiej przedstawi prawdziwą historię, jak nie włoska dziennikarka uhonorowana wieloma ważnymi nagrodami? Francesca Paci w swojej miłosnej opowieści Miłość w Auschwitz pokazuje nam, że każda przeszkoda jest do pokonania, a bariery tworzą się tylko w naszych głowach. Obóz w Auschwitz – strach, lęk, głód, śmierć i oni… Edward Galiński, polski więzień polityczny i Mala Zimetbaum, młoda kobieta pełniąca rolę obozowej tłumaczki. Los sprawił, że zwrócili uwagę właśnie na siebie. Zakochują się w sobie i postanawiają razem pokonać piekło więziennych murów. Jak to zrobić, kiedy Edward planował wcześniej ucieczkę ze swoim przyjacielem? Kogo zostawić? Dokonuje niemożliwego z ukochaną, uciekają, by móc cieszyć się sobą za murami. Czy ich miłość na wolności przetrwała? Jak potoczyły się ich dalsze losy? Tę prawie zapomnianą historię wskrzesza Francesca Paci, która dowiedziała się, jak to wszystko wyglądało od samego początku do końca. Tymi zapiskami udowadnia, że miłość silniejsza jest od śmierci. 

ZOBACZ TEŻ  7 powodów, dla których kochamy Barneya Stinsona

Jeśli interesujesz się literaturą faktu, to jest to na pewno jedna z najbardziej poruszających i prawdziwych opowieści o miłości i heroicznej odwadze tych dwojga.

3. Spektakl

spektakl 1

Źródło: allegro

Na kolejnej pozycji plasuje się dzieło Kingi Wójcik, które swoją premierę ma troszeczkę później (18.08.2020), niż dwie poprzednie pozycje. Znowu jesteśmy w klimacie zabójstw i ich niewyjaśnionych przyczyn. A może kojarzycie serial 13 powodówGłówna bohaterka popełnia samobójstwo i zostawia 13 kaset magnetofonowych, na których przedstawia powody zabicia się. Tutaj mamy troszeczkę podobną sytuację… Spektakl to wstrząsająca opowieść o Dianie, szesnastoletniej dziewczynie, która podczas nieobecności swoich rodziców popełnia samobójstwo i wiesza się w swoim pokoju. To jednak nie wszystko. Dziewczyna wygłasza przemówienie, a całą śmierć, niczym wydarzenie artystyczne, transmituje w internecie. Zagadkom ciąg dalszy… Ciało nastolatki znika, a tuż po jej śmierci dochodzi do następnego samobójstwa kolejnej dziewczyny, która również kończy w internecie spektakularną transmisją na żywo w sieci. Sprawą zajmuje się para detektywów – Marcel Wolski i Lena Rudnicka. Czy odkryją oni ważne dla śledztwa fakty? Czy są tajemnice, które pokażą rodzinne relacje Diany w niekorzystnym świetle?  Ta dwójka na pewno da z siebie wszystko, by wyjaśnić te samobójstwa, sprawdź koniecznie, czy jesteś w stanie domyślić się, co się stało i dlaczego doszło do takich tragedii.

4. Coś i nic

cos i nic 1

Źródło: allegro

Tymczasem coś dla mniejszych i młodszych użytkowników literatury. 26.08.2020 rynkiem zawładną Coś i Nic! Anna Paszkiewicz w książce pod tytułem Coś i Nic pokazuje prawdy uniwersalne, wbrew pozorom nie tylko dla maluchów. Tytułowi bohaterowie to dwie skrajności. Coś potrzebuje ciągłej uwagi i musi być w centrum, natomiast Nic czuje się niedoceniony, jest zamknięty w sobie i rzadko się uśmiecha. Pewnego razu, wydarza się coś, co całkowicie zmienia ich sposób postrzegania siebie samych i odwraca sytuację. Nie zawsze to, co oczy widzą musi być prawdą. Ci bohaterowie doskonale o tym wiedzą. Paszkiewicz świetnie posługuje się alegorią, pod którą kryje się wiele prawdy. Coś i Nic pokazują nam, jak łatwo ulegamy pozorom i jak bardzo jesteśmy podatni na opinię innych ludzi. Poza nauką, w powieści kryje się również ostrzeżenie przed wsadzaniem wszystkich do jednego worka i mierzenia ich jedną miarą.

ZOBACZ TEŻ  Gdzie oglądać seriale? Zobacz 7 najlepszych miejsc w sieci

Jeśli jesteś rodzicem i chcesz przekazać swojemu dziecku ważne wartości to Coś i Nic powinno się niedługo znaleźć na Twojej półce. Na pewno skorzysta nie tylko dziecko.

5. Rytuał

rytual

Źródło: allegro

Koniec sierpnia, koniec wakacji – upały nie będą doskwierały, łatwiej sięgnąć po świeżynkę. Rytuał Grety Drawskiej to genialne połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym – dwa w jednym. Jeśli jesteś fanem krwi i brutalności, to jest to książka zdecydowanie dla Ciebie. Drzewo, głowa przybita do niego i muchy latające wokół niej. W jednym oku tkwi włócznia, a na twarzy wyryty jest symbol, który może wskazywać na pogańskie obrzędy na tle rytualnym. Do rodzinnego miasteczka wraca prokurator Wanda Just, której zostaje przydzielona ta sprawa. Nie jest zachwycona powrotem, dlatego też zatraca się w pracy jak może, tak, by nikt nie pytał o jej mroczną przeszłość. Wanda jest świadoma tego, że im mniejsze miasteczko, tym więcej fałszywych tropów. Prowadzenie śledztwa staje się trudniejsze, kiedy zbrodniarz bawi się w kotka i myszkę i doskonale zaciera ślady. Mroczna przeszłość i niebezpieczna gra sprawiają, że ambitna pani prokurator nie wie, czy poradzi sobie z wewnętrznymi lękami.

Czas odpiąć pasy… Podobała Wam się ta podróż? Jeśli tak, to zachęcamy do poszerzenia waszej biblioteczki, na pewno będziecie zadowoleni. Głodni kolejnych interesujących tytułów? Więcej aktualnych premier książkowych znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/premiery/kalendarz-premier-ksiazkowych.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Justyna Macugowska

    Bardzo zainteresowała mnie pozycja numer 5. Dopisuję ją do swojej jesiennej listy 🙂 Tak poza tym świetne zestawienie 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze