Wspaniała Pani Maisel (oryg. The Marvelous Mrs. Maisel) – amerykański serial telewizyjny z gatunku dramatu historycznego, komedii. Został wyprodukowany przez Dorothy Parker Drank Here Productions oraz Amazon Studios. 

Akcja serialu dzieje się w latach 50-tych. Serial opowiada o energicznej, bystrej Miriam „Midge” Maisel, która wiedzie wraz ze swoim mężem i dwójką dzieci z poru perfekcyjne życie. Kobieta zawsze myślała, że w swoim życiu powinna pójść na studia, następnie znaleźć męża i mieć z nim dzieci. Wkrótce znajduje się dokładnie tam, gdzie zawsze chciała być. Kobieta wspiera swoje męża, który marzy o karierze w biznesie komediowym. Wszystko zmienia się, gdy jej małżonek postanawia odejść do innej kobiety. Midge nie ma innego wyboru, musi przewartościować swoje życie. Przez przypadek, w klubie nocnym, odkrywa swój talent do stand-upu. Postanawia wykorzystać swój talent w procesie odkrywania swojego nowego życia. 

Seria The Marvelous Mrs. Maisel śledzi przebieg podróży Midge, która kontynuuje karierę w zdominowanym przez mężczyzn zawodzie komediowym.