Krzyk (org. Scream) jest amerykańskim serialem, którego twórcy czerpali inspiracje z kultowej serii filmów Wesa Cravena o tej samej nazwie. Premierowy odcinek został wyemitowany 30 czerwca 2015 roku, z czego ten, jak i każdy kolejny, trwa około 45 minut. Trzeci sezon różni się od dwóch pierwszych. Opowiada zupełnie inną historię z nieznanymi do tej pory widzom bohaterami. Serial łączy w sobie cechy dramatu i horroru, a jego ogólna forma jest, co ciekawe, slasherem. Produkcja została stworzona przez MTV Production Development oraz Dimension TV, a pierwsze dwa sezony dostępne są na Netflix.

Spokojne życie mieszkańców Lakewood zmienia się, gdy nagranie trafia na serwis YouTube i zyskuje popularność. To wydarzenie rozpoczęło w miasteczku serię krwawych morderstw. Wszystko wydaje się kręcić wokół grupki uczniów lokalnego liceum, a seryjny morderca za główny cel obrał sobie Emmę Duvall, na której punkcie ma niemal obsesję. W międzyczasie na światło dzienne wychodzi mroczna przeszłość miasteczka.

Produkcja MTV odcięła od fabuły najbardziej charakterystyczną cechę „Krzyku”, czyli kultową maskę Ghostface. Sam Wes Craven skomentował to słowami: Ona [maska] była perfekcyjna i jedyna w swoim rodzaju. Bez niej „Krzyk” nigdy nie odniósłby takiego sukcesu. Niemniej jednak maska w serialu występuje, lecz zupełnie zmieniona, nie jest to już ta wszystkim znana i kojarząca się z kinem grozy.

W główną rolę wcielili się między innymi Willa Fitzgerald, Amadeus Serafini i Bex Taylor-Klaus. Gościnnie wystąpiła również Bella Thorne. Serial został nominowany do Teen Choice Awards w kategoriach: najlepsza aktorka lata w serialu, złodziej scen – telewizja i najlepszy program rozrywkowy lata.

Ciekawostka: W drugim sezonie każdy tytuł nawiązuje do znanego horroru.