Listopad w HBO GO

}

Data: 31 października 2021

a

Kategorie: Rozkład jazdy

Listopad w HBO GO przyniesie dużą różnorodność premier serialowych. Będą pośród nich produkcje obyczajowe, komediowe, kryminalne, przygodowe i bogata lista nowości dokumentalnych.

Jedną z premier miesiąca będzie powrót satyrycznej komedii o fenomenie Katarzyny Wielkiej i jej przeobrażeniu z nikomu nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji. W drugim sezonie serialu Wielka Katarzyna (Elle Fanning) przejmuje rosyjski tron, ale szybko się przekonuje, że detronizacja męża to dopiero początek! Na ekranie gościnnie zobaczymy Gillian Anderson, która wcieli się w matkę carycy.

Inną nowością będzie serial Na wodach północy z Jackiem O’Connellem i Colinem Farrellem w rolach głównych. Produkcja opowie o lekarzu, który chcąc uciec przed swoją przeszłością wyrusza na pokładzie wielorybnika w niebezpieczną podróż do Arktyki. Tam jego ścieżki krzyżują się z brutalnym harpunnikiem Henrym Draxem.

W listopadzie premierę będzie mieć też ostatni, finałowy sezon Gomorry, czyli serialu kryminalnego o tajemnicach neapolitańskiej mafii. Do historii opowiadanej w serialu wracamy w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny’ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania.

Nowym serialem będzie również Straż, czyli opowieść inspirowana postaciami stworzonymi przez Sir Terry’ego Pratchetta w cyklu Świat Dysku. W produkcji tej Straż Miejska, w szeregach której służy wielu odmieńców, będzie musiała stanąć na wysokości zadania, żeby dokonać rzeczy niemożliwych i uratować świat. Pojawiać się będą trolle, wilkołaki, czarnoksiężnicy oraz inni bohaterowie z przypadku, którzy będą próbować zniweczyć niecny plan wskrzeszenia wielkiego smoka.

Nowością będzie też Dzika Republika, której fabuła przeniesie nas w wysokie Alpy. Po tragicznym incydencie, do którego dochodzi podczas programu resocjalizacji, grupa młodocianych przestępców szuka schronienia w górach. Walcząc z siłami natury oraz własną agresją, tworzą nową społeczność, która rządzi się ustalonymi przez nich prawami.

W nadchodzącym miesiącu do HBO GO wróci też z nowym sezonem serial Wampiry: Dziedzictwo opowiadający o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore. Pojawi się również kontynuacja pierwszej części sezonu serialu Max Original Plotkara przedstawiającego losy nowej generacji nastolatków z Upper East Side. Tym razem każdy krok młodych nowojorczyków opisywany jest w mediach społecznościowych.

Nie zabraknie propozycji dla dzieci, a wśród nich kolejne sezony animacji Między nami, misiami o perypetiach trzech niedźwiedzich braci, którzy próbują odnaleźć się w świecie ludzi czy Pat i świat o sympatycznym piesku, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów i zamiłowania do zabawy jest bohaterem, który wyciąga swoich przyjaciół z najróżniejszych kłopotów. W listopadzie na dzieci czekać będzie też Elliott z planety Ziemia – serial animowany opowiadający o chłopcu i jego mamie, którzy nieoczekiwanie wyruszają w podróż po wszechświecie i spotykają mnóstwo ciekawych kosmitów z różnych odległych planet. Craig, Kelsey i J.P. znowu zaproszą młodych widzów nad Potok – to w kolejnym sezonie Craig znad Potoku.

Listopad w HBO GO przyniesie także sporo nowości dokumentalnych. Swoją premierę będą mieć dwie kolejne części serii Music Box, czyli filmów dokumentalnych koncentrujących się na kluczowych momentach w karierze wybranych popularnych artystów lub zespołów, a także na kultowych albumach lub branży muzycznej. Jedna z części poświęcona będzie Alanis Morissette i jej przełomowemu albumowi z 1995 roku Jagged Little Pill, a druga koncentrować się będzie na DMX’ie.

W nadchodzącym miesiącu nowością będzie też czteroczęściowy serial dokumentalny HBO Black & Missing. Dokument podążać będzie za szwagierkami i założycielami fundacji Black and Missing, Derricą i Natalie Wilson, które podjęły działania mające na celu wzrost świadomości społecznej dotyczącej marginalizowania przez organy ścigania i krajowe media problemu zaginięć osób czarnoskórych. Wróci też John Wilson z drugim sezonem komediowego serialu dokumentalnego HBO przedstawiającego dole i niedole współczesnego Nowojorczyka – Dobre rady Johna Wilsona.

Nowe seriale:

 • Na wodach północy – nowy serial opowiadający o lekarzu, który chcąc uciec przed swoją przeszłością wyrusza na pokładzie wielorybnika w niebezpieczną podróż do Arktyki. Na pokładzie jego ścieżki krzyżują się z brutalnym harpunnikiem Henrym Draxem. Jack O’Connell i Colin Farrell w rolach głównych – premiera: 5 listopada, cały sezon.
the north water 6 1000
fot. HBO GO / Na wodach północy
 • Wampiry: Dziedzictwo – czwarty sezon serialu o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore. Kontynuacja Pamiętników wampirów oraz The Originals Wampiry – premiera: 12 listopada.
 • Dzika Republika – po tragicznym incydencie, do którego doszło podczas programu resocjalizacji, grupa młodocianych przestępców szuka schronienia w wysokich Alpach. Walcząc z siłami natury oraz własną agresją, tworzą nową społeczność, która rządzi się ustalonymi przez nich prawami – premiera: 12 listopada, cały sezon.
dzika republika
fot. HBO GO / Dzika republika
 • Straż – serial inspirowany postaciami stworzonymi przez Sir Terry’ego Pratchetta w cyklu Świat Dysku. Straż Miejska, w której szeregach służy wielu odmieńców, musi stanąć na wysokości zadania, żeby dokonać rzeczy niemożliwych i uratować świat – premiera: 19 listopada, cały sezon.
 • Gomorra – finałowy sezon serialu kryminalnego o tajemnicach neapolitańskiej mafii; historia rozpoczyna się w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny’ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania – premiera: 20 listopada, odc. 1-2; kolejne co tydzień po dwa odcinki.
gomorra s5 1 1000
fot. HBO GO / Gomorra
 • Wielka – drugi sezon satyrycznej komedii o fenomenie Katarzyny Wielkiej i jej przeobrażeniu z nikomu nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji. W nowym sezonie Katarzyna przejmuje rosyjski tron, ale szybko się przekonuje, że detronizacja męża to dopiero początek – premiera: 20 listopada, po godzinie 11:00, cały sezon.
 • Plotkara – kontynuacja serialu Max Original przedstawiającego losy nowej generacji nastolatków z Upper East Side; śledzimy w nim poczynania kolejnego pokolenia nastoletnich nowojorczyków z prywatnych szkół w dziewięć lat po wydarzeniach z poprzedniej wersji Plotkary – premiera: 25 listopada.
plotkara 2021 3 1000
fot. HBO GO / Plotkara

Nowe odcinki seriali:

 • Stargirl – drugi sezon serialu obyczajowego CW z uniwersum DC przedstawia dalsze losy uczennicy liceum Courtney Whitmore i jej ojczyma Pata Dugana – finałowy odcinek: 3 listopada.
 • Wampiry: Dziedzictwo – trzeci sezon serialu o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore. Kontynuacja Pamiętników wampirów oraz The Originals – finałowy odcinek: 5 listopada.
 • Doom Patrol – trzeci sezon czerpiącego garściami z komiksów serialu przedstawiającego perypetie nietypowej grupy superbohaterów, Doom Patrol – finałowy odcinek: 11 listopada.
 • Love Life – serialowa antologia Max Original, w której każdy sezon poświęcony jest innemu bohaterowi. W drugim sezonie produkcji śledzimy losy Marcusa, który kończy właśnie wieloletni związek z kobietą, o której myślał, że będzie tą jedyną – finałowe odcinki: 11 listopada.
 • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII – ósmy sezon autorskiego show Johna Olivera, będącego jedną z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, który prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wydarzenia ze świata polityki – finałowy odcinek: 15 listopada.
 • Angela Black – serial opowiadający o pogodzonej ze swoim losem i poczuciem uwięzienia w małżeństwie kobiecie, z którą pewnego dnia kontaktuje się prywatny detektyw, by obnażyć przed nią kilka przerażających prawd dotyczących jej przemocowego męża – finałowy odcinek: 30 listopada.
 • We’re Here –  drugi sezon serialu HBO podążającego za znanymi drag queens, Bob the Drag Queen, Eureką O’Harą i Shangelą, które kontynuują swoją podróż, dzieląc się miłością i pracując na umacnianie więzi w małomiasteczkowej Ameryce.
 • Sukcesja – nowy sezon serialu o władzy, polityce, pieniądzach i walce o wpływy. Logan Roy, z zaskoczenia zaatakowany w finale drugiego sezonu przez zbuntowanego Kendalla, znajduje się teraz w trudnym położeniu. Trzeci sezon rozpoczyna się, gdy Logan próbuje zabezpieczyć swoje rodzinne, polityczne oraz finansowe zaplecze i sojusz.
 • Batwoman – trzeci sezon serialu  przygodowego, którego bohaterka, aby uratować Gotham przed chaosem, przyjmuje na siebie rolę Batwoman.
 • All American – czwarty sezon serialu inspirowanego życiem gwiazdy NFL, Spencera Paysingera.
 • Niepewne – piąty i finałowy sezon stworzonego przez Issę Rae i Larry’ego Wilmore’a serialu HBO, który opowiada o zmaganiach z życiem niepewnej siebie, młodej Afroamerykanki.
 • Młody Sheldon – piąty sezon serialu o perypetiach dorastającego Sheldona Coopera, jednego z głównych bohaterów kultowej Teorii wielkiego podrywu.
 • Pohamuj entuzjazm – jedenasty sezon wielokrotnie nagradzanego serialu HBO, którego bohaterem jest neurotyczny milioner i producent telewizyjny Larry David.
ZOBACZ TEŻ  Seriale online, czyli gdzie obejrzysz seriale przez internet?

Seriale dla najmłodszych:

 • Elliott z planety Ziemia – serial animowany opowiadający o chłopcu i jego mamie, którzy nieoczekiwanie wyruszają w podróż po wszechświecie i spotykają mnóstwo ciekawych kosmitów z różnych odległych planet – premiera: 5 listopada.
 • Między nami, misiami – czwarty sezon animacji przedstawiającej perypetie trzech niedźwiedzich braci, którzy próbują odnaleźć się w świecie ludzi – premiera: 5 listopada.
 • Młodzi Tytani: Akcja! – trzeci sezon serialu, który w komiczny sposób przedstawia codzienność superbohaterów. Widzowie mogą zobaczyć, jak wygląda życie nastolatków obdarzonych niezwykłymi mocami – premiera: 12 listopada.
 • Pat i świat – drugi sezon serialu o sympatycznym piesku; pomimo swoich niewielkich rozmiarów i zamiłowania do zabawy Pat jest bohaterem, który wyciąga swoich przyjaciół z najróżniejszych kłopotów – premiera: 19 listopada.
 • Fungisy! – drugi sezon serialu animowanego o Fungisach, uroczych stworzeniach z baśniowej krainy, które lubią dobrą zabawę! Jest wśród nich wyjątkowy chłopiec – Seth, który nade wszystko kocha naukę i odkrycia – premiera: 19 listopada.
 • Craig znad Potoku – Craig, Kelsey i J.P. w trzecim sezonie znowu zapraszają nad Potok – wspaniałe, dzikie miejsce specjalnie dla dzieci. Tu najróżniejsi bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, których granice wyznacza jedynie wyobraźnia. Łap swój tekturowy miecz i ruszaj z nimi! – premiera: 26 listopada.
pat i swiat
fot. HBO GO/ Pat i Świat

Seriale dokumentalne:

 • Music Box – kolejne części serii dokumentalnej koncentrującej się na kluczowych momentach w karierze wybranych popularnych artystów lub zespołów, a także na kultowych albumach lub branży muzycznej. Premiera odcinka 2 20 listopada, odcinek 3 zadebiutuje 27 listopada.
 • Black & Missing – czteroczęściowy serial dokumentalny HBO podążający za szwagierkami i założycielami fundacji Black and Missing, Derricą i Natalie Wilson. Kobiety podjęły działania mające na celu wzrost świadomości społecznej dotyczącej marginalizowania zaginięć osób czarnoskórych przez organy ścigania i krajowe media – premiera: 24 listopada, cały sezon.
 • Dobre rady Johna Wilsona – drugi sezon komediowego serialu dokumentalnego HBO przedstawiającego dole i niedole współczesnego Nowojorczyka – premiera: 27 listopada.
 • Bob Costas – nowe odcinki programu HBO prowadzonego przez legendarnego prezentera Boba Costasa. W programie prezentowane są wywiady z największymi postaciami ze świata sportu, rozrywki i kultury popularnej, a także dyskusje dotyczące aktualnych zagadnień sportowych.
 • Axios – nowe odcinki czwartego sezonu serialu produkcji HBO oraz pochodzącej ze świata nowych mediów firmy Axios, który pomaga widzom lepiej zrozumieć trendy kształtujące współczesną Amerykę i świat.
ZOBACZ TEŻ  Czerwiec na Epic Drama!

Źródło: HBO GO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.