Grudzień na Epic Drama

}

Data: 1 grudnia 2021

a

Kategorie: Rozkład jazdy

Poznajcie jakie nowości na grudniowe wieczory przygotowała dla Was stacja Epic Drama. Zadowoleni będą głównie fani historycznych produkcji. Swoją premierę będzie mieć produkcja Sisi. Poznamy także dalsze losy Hiszpańskiej księżniczki.

Lista nowości w grudniu na Epic Drama:

  • Sisi sezon 1. składający się z 6 godzinnych odcinków. Premiera 26 grudnia o godzinie 21:30. Była ikoną, cesarzową i legendarną pięknością: Sisi, pierwsza celebrytka Europy. Jej umiłowanie wolności i obietnica, że nada monarchii Habsburgów łagodniejsze oblicze, podbiły Europę. Oto jej prawdziwa historia, pełna intryg i pożądania. Sisi, beztroska nastolatka, zakochała się w potężnym i wpływowym mężczyźnie, który jednak miał także swoją mroczną i niebezpieczną stronę. Ta miłość nie była przeznaczona dla niej — Sisi musiała dokonać wyboru i podjęła wyzwanie. To także historia o dojrzewaniu: o chłopczycy, która stała się pewną siebie, nowoczesną kobietą, musiała podejmować trudne decyzje, radzić sobie ze stratą i ostatecznie wypełnić niezależną rolę jako cesarzowa. To nie jest historyczna epopeja kostiumowa — to uniwersalna i ponadczasowa opowieść o miłości, wolności, rodzinie, samostanowieniu i obowiązku, ubrana w przepych XIX-wiecznej mody dworskiej.
  • Detektyw Murdoch: wśród nocnej ciszy, odcinek specjalny. Premiera 4 grudnia o godzinie 21:30. Czas trwania: 90 minut. Do Świąt zostały cztery dni. Na ulicach Toronto nie ma śniegu, więc nastroje są kiepskie — do chwili, gdy na posterunek policji wpada dwóch napuszonych biznesmenów z naciąganą historią o napadzie na pociąg i przestępcy, który próbuje ukraść Boże Narodzenie! Murdoch jest zbity z tropu, ale wkrótce dochodzi do kolejnych bardzo dziwnych napadów. Crabtree jest przekonany, że bandyta wzoruje się na fikcyjnym bohaterze, ale Brackenreid odrzuca tę dziwaczną teorię. Tymczasem posterunkowy Jackson tworzy policyjny chór. Mając na to zadanie tylko kilka dni, błaga o pomoc Rebekę James. Dr Ogden przeżywa dziwną przygodę, kiedy rodzina dzieci, które potrzebują jej pomocy, myli ją z bohaterką z bajek. W dniu Wigilii wszystkie te historie zbiegną się ze sobą, a Murdoch będzie musiał ponownie znaleźć sposób na uratowanie Świąt.
  • Detektyw Murdoch: pracowite święta, odcinek specjalny. Premiera 11 grudnia o godzinie 21:30. Czas trwania 75 minut. Murdoch i dr Ogden jadą do Victorii, aby odwiedzić brata Murdocha, Jaspera Linneya, funkcjonariusza Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej. Wkrótce angażują się w śledztwo w sprawie morderstwa archeologa, który odkrył starożytną osadę rdzennych mieszkańców Kanady — co zmusza ich do wędrówki wśród surowych, pięknych krajobrazów Kolumbii Brytyjskiej i spotkania z przedstawicielami plemion Songhee i Haida. Tymczasem państwo Brackenreid otrzymują propozycję pewnej okazyjnej inwestycji, która jednak może nie być tym, czym się wydaje. Crabtree i Higgins planują wakacje w chacie narciarskiej ze swoimi przyjaciółkami Niną i Ruth, ale dowiadują się, że może to być bardziej niebezpieczne, niż myśleli.
  • Hiszpańska księżniczka, kontynuacja sezonu 1. składającego się z ośmiu godzinnych odcinków. Kontynuacja od środy 1 grudnia o godzinie 21:30. Powracamy do świata intryg na królewskim dworze Tudorów. Ta żywa i porywająca historia opowiedziana jest w wyjątkowy sposób: z punktu widzenia biorących w niej udział kobiet. Serial rzuca światło na nieopowiedziane wcześniej wątki historii, między innymi na sytuację ludzi o innych kolorach skóry żyjących i pracujących w XVI-wiecznym Londynie. Katarzyna Aragońska to młoda i zdecydowana hiszpańska księżniczka, której od dziecka obiecywano angielski tron. Teraz przybywa do szarej, zalanej deszczem Anglii wraz ze swoim wspaniałym, barwnym dworem. Wraz z nią przybywają jej damy dworu, między innymi Lina — hiszpańska szlachcianka o afrykańsko-iberyjskim pochodzeniu — oraz urocza i niezależna Rosa. Kiedy nagle umiera mąż Katarzyny, książę Artur, wydaje się, że angielski tron jest dla niej stracony — do chwili, gdy księżniczka obmyśla śmiały plan i kieruje swój wzrok na nowego dziedzica, charyzmatycznego i upartego księcia Harry’ego, który pewnego dnia będzie rządził Anglią jako król Henryk VIII.
  • Wszystkie stworzenia duże i małe, kontynuacja sezonu 2. składającego się z siedmiu godzinnych odcinków. Kontynuacja od piątku 3 grudnia o godzinie 20:30. Od zakończenia wydarzeń ukazanych w pierwszej serii minęły trzy miesiące; podróż powrotna do domu, do Glasgow, stawia Jamesa przed trudnym dylematem: będzie musiał wybierać między ludźmi, których kocha. Podczas gdy Helen i James starają się dojść do ładu z wzajemnymi uczuciami, Sigurd, Tristan i pani Hall muszą również myśleć o swoim miejscu w świecie. James musi wybrać między wspieraniem rodziny a podążaniem za głosem serca.
  • Wiedeńska krew, finał 2. sezonu w poniedziałek 6 grudnia o godzinie 21:30. W Wiedniu zaczyna się jesień. Młody lekarz Max Liebermann i inspektor Oskar Rheinhardt znowu współpracują nad sprawami, które z pozoru wydają się nie do rozwiązania. Tym razem Max staje się obiektem intensywnej obserwacji, gdy jedna z jego pacjentek umiera w wannie. Obaj panowie odwiedzają dzielnicę slumsów, by zbadać sprawę poważnie okaleczonego ciała, które — jak się okazuje — należało do agenta służb specjalnych. Inspektor jest zirytowany, kiedy konieczna jest współpraca ze strony klasztoru, aby rozwiązać zagadkę morderstwa zakonnika, więc Max pod przykryciem próbuje się dowiedzieć, co się stało. W trakcie śledztwa Max ponownie zbliża się niebezpiecznie do swojej byłej narzeczonej.
ZOBACZ TEŻ  Wrzesień w AMC!

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.