Polskie seriale HBO – 5 propozycji, od których nie oderwiesz wzroku

j

Autor: Dorota Gola

}

Data: 16 października 2022

Wśród szerokiej oferty seriali, którą udostępnia widzom HBO, nie brakuje również produkcji z naszego polskiego podwórka. Są to w większości seriale kryminalne i cieszą się popularnością nie tylko w kraju, lecz także poza jego granicami, gdzie zbierają bardzo dobre opinie. Z pewnością jednak jeszcze nie wszyscy mieli okazję, aby się z nimi zapoznać, z tego powodu dziś przygotowaliśmy dla was zestawienie kilku propozycji, od których nie sposób będzie się oderwać.

Wataha

Serial jest trzykrotnym laureat Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny. Wiktor Rebrow, kapitan stacjonującej w Bieszczadach jednostki Straży Granicznej, jako jedyny wychodzi cało z zamachu bombowego, w którym giną jego przyjaciele ze służby oraz ukochana. Zdruzgotany tym co się stało, chce za wszelką cenę dociec, kto za tym stoi i dlaczego celem byli akurat oficerowie SG, zwłaszcza w obliczu tego, że dla prokuratury to on sam staje się głównym podejrzanym. Kryminalny klimat serialu idealnie dopełnia wybór miejsca akcji, czyli Bieszczad, które świetnie spisują się jako przestrzeń pełna mroku i tajemnic, a jednocześnie mająca swój urok.

Ślepnąc od świateł

Serialowe podsumowanie roku, Ślepnąc od świateł
Źródło: HBO

Serial z 2018 roku, będący adaptacją powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Tym razem przenosimy się do Warszawy, gdzie Kuba, znany narkotykowy diler, skrupulatnie kreuje swój wizerunek tak, aby nikt nie dowiedział się o nim zbyt wiele. On sam doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak działa środowisko, w którym się obraca i jak łatwo jest wpaść w tarapaty przez najmniejszy błąd. Zmęczony swoim dotychczasowym życiem, planuje wyjazd, jednak wyjście z więzienia Dario, niebezpiecznego gangstera, krzyżuje nieco jego plany.

Odwilż

odwilz 1 na zdj. katarzyna wajda fot. krzysztof wiktor 1000
fot. hbo max

W Szczecinie, u brzegu Odry, zostaje znalezione ciało zamordowanej młodej kobiety. Okazuje się, że ofiara tuż przed śmiercią urodziła dziecko, jednak nigdzie nie ma po nim śladu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja, zmuszona godzić jakoś życie zawodowe z tragedią rozgrywającą się w jej życiu prywatnym. Odwilż to serial z tego roku, który swoim wysokim poziomem zachwycił widzów. Dobry scenariusz w połączeniu ze znakomitą obsadą pozwala nam cieszyć się produkcją na skalę światową.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o dorastaniu - top 10

Bez tajemnic

bez tajemnic
źródło: hbo max

Bez tajemnic jest polską wersją amerykańskiego serialu Terapia (In Treatment), również dostępnego na platformie HBO. Opowiada losy cenionego terapeuty, Andrzeja Wolskiego, który sam zmaga się z wieloma problemami, oraz jego pacjentów. Chociaż produkcja ma tylko trzy sezony, to w każdym z nich jest aż po kilkadziesiąt niezbyt długich (bo około 30-minutowych) odcinków, podczas których widz ma okazję zobaczyć zarówno rozterki, z jakimi zmagają się bohaterowie, jak i pracę terapeutów.  

Pakt

pakt
źródło: hbo max

Serial skupia się na Piotrze Grodeckim, dziennikarzu śledczym, który trafia na trop afery finansowej. Chociaż początkowo najgorszym w tej sprawie wydaje się to, że jest w nią zamieszany brat głównego bohatera, to dosyć szybko wszystko zaczyna się znacznie bardziej komplikować. Okazuje się, że odkrycie Piotra swoją historią sięga wiele lat wcześniej i nie jest na rękę niektórym wpływowym ludziom, którzy swoje pieniądze zdobyli w nie do końca legalny sposób i teraz mogą zostać zdemaskowani.

Polskie seriale HBO – podsumowanie

Jeśli chodzi o polskie seriale kryminalne, to trzeba przyznać, że HBO trzyma całkiem wysoki poziom. Każda z tych produkcji ma ciekawą fabułę i ogląda się je bardzo dobrze, więc mamy nadzieję, że wśród naszych kilku propozycji znajdziecie coś, co zainteresuje również i was, a jeżeli już oglądaliście któryś z tych seriali, to koniecznie dajcie znać, co sądzicie.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Dorota Gola

Miłośniczka literatury i kina. W wolnych chwilach uwielbia oglądać seriale, a w szczególności robić maratony całych sezonów.