Jak wybrać idealne lampki choinkowe na święta Bożego Narodzenia?

}

Data: 3 listopada 2023

a

Kategorie: Inne

Energooszczędność, kolor, odporność na czynniki zewnętrzne, długość i kształt – to podstawowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze światełek choinkowych. Podpowiadamy jak wybrać idealny zestaw spośród popularnych lampek choinkowych.Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Energooszczędne lampki na święta – oszczędność na portfelu, a nie na nastrojowych światełkach

Jeśli chcesz się cieszyć światełkami przez długi czas, wybieraj popularne lampki choinkowe LED – zapewniają oszczędność zużywanej energii elektrycznej i długie działanie. Możesz wybrać nowoczesne, kolorowe lampki choinkowe z programatorem i timerem, które włączą się i wyłączą automatycznie o wskazanej godzinie. Wiele z nich ma możliwość zmiany częstotliwości migania światełek oraz zmiany och koloru. Warto przypatrzeć się różnych modelom.

Najlepsze sposoby na ozdabianie choinki – zwróć uwagę na długość łańcucha i wielkość lampek

Dekoracyjne lampki choinkowe nie mogą przytłoczyć drzewka. Punkty świetlne nie mogą więc być za duże, ale też nie powinny być za małe, by nie zgubić się w gąszczu innych ozdób. Na przykład na choinkę o wysokości 180 cm dobrze będzie wyglądał łańcuch lampek choinkowych o długości około 5-6 m. Można też przyjąć zasadę, że na każdy metr choinki potrzeba około 300 punktów świetlnych, choć wybrane lampki choinkowe wewnętrzne mogą różnić się gęstością. Warto szukać informacji na opakowaniach.

Jakie lampki wybrać na zewnątrz – oświetlenie świąteczne dla Twojego ogrodu

Światełka na choinkę przystosowane do używania na zewnątrz obiektów powinny mieć klasę IP44 – można ich wtedy bezpiecznie używać na balkonach, tarasach i w ogródku. Oczywiście powinny być atestowane i certyfikowane – nie kupuj lampek niewiadomego pochodzenia. Zwróć uwagę na długość kabla zasilającego, aby nie martwić się o zbędne przedłużacze.

Przemyśl, jaki kolor lampek będzie pasował do ogrodu? Niebieskie, zimne światło wykreuje magiczną atmosferę, gdy spadnie śnieg. Ciepłe, żółte światło sprawia, że otoczenie staje się przytulne. Możesz wybrać świąteczne lampki choinkowe z możliwością zmiany koloru. Wtedy dopasujesz je łatwo do aktualnych potrzeb i nastroju.

ZOBACZ TEŻ  Gadżety reklamowe dla serialomaniaków - top 5

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *