Torebka czy plecak – co wybrać na uczelnię?

}

Data: 11 października 2023

a

Kategorie: Inne

Początek roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami. Studenci kupują książki oraz innego typu pomoce naukowe, jednak nie powinni zapominać o skompletowaniu jesiennej garderoby. Ważnym jej elementem jest plecak lub torebka, w zależności od tego, do czego chcemy spakować wszelkie niezbędne na uczelni rzeczy. Czym się kierować, dokonując wyboru pomiędzy torebką a plecakiem?

Kiedy warto wybrać torebkę na uczelnię?

nowoczesne plecaki

W sklepach dostępne są różne modele torebek damskich – począwszy od małych listonoszek, na dużych torbach typu shopper skończywszy. Należy jednak pamiętać, że nawet największa torebka damska ma pewną ograniczoną objętość. Nie sprawdzi się więc w przypadku osób, które na uczelnię zabierają naprawdę dużą ilość rzeczy. Wybierając torebkę, wszelkiego rodzaju kserówki, dodatkowe książki czy innego typu pomoce naukowe trzeba będzie zapakować osobno. Tymczasem w przypadku, gdy jedynym sprzętem potrzebnym nam na uczelni jest laptop, warto zdecydować się właśnie na torebkę. Komputer nosimy bowiem w osobnym pokrowcu, który możemy umieścić w ręce bądź na plecach, w zależności od wybranego modelu. Wtedy też do torebki pakujemy jedynie rzeczy osobiste oraz butelkę wody, ewentualnie drugie śniadanie i akcesoria piśmiennicze.

Plecak – w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?

Studentki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w uczelni wyższej, zdecydowanie chętniej wybierają torebki. Plecaki kojarzą im się bowiem ze szkołą średnią, a więc etapem, gdy jesteśmy uczniami, uczęszczając na zajęcia z obowiązku. Niemniej jednak nowoczesne plecaki wyglądają zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy ze szkoły. Nie musimy decydować się na klasyczny model – dobrym wyborem będzie plecak skórzany, z delikatnymi motywami ozdobnymi. Jest on w stanie pomieścić o wiele więcej niż torebka, a dodatkowo w większości przypadków z powodzeniem zapakujemy do niego kartki formatu A4. Wyjątek stanowią oczywiście niewielkich rozmiarów plecaki, które sprawdzą się jedynie wtedy, gdy zabieramy ze sobą na uczelnię laptop lub dodatkową, większą torbę na pomoce naukowe. W nadchodzącym sezonie modne, kobiece plecaki zdominują tradycyjne, dobrze znane nam torebki, dlatego powinny wyposażyć się w nie studentki, które chętnie śledzą obowiązujące trendy.

Plecak czy torebka – wybór adekwatny do okazji

torebka damska

Odpowiedź na pytanie, czy na uczelni lepiej sprawdzi się plecak, czy torebka, nie jest oczywista. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się zarówno w jeden, jak i drugi dodatek, dobierając go odpowiednio do dnia, w którym odbywają się zajęcia. Czasami bowiem potrzebujemy znacznie bardziej pojemnego opakowania dla swoich rzeczy, innym razem wystarczy nam jedynie niewielkich rozmiarów torebka lub mały plecaczek. Zarówno torebkę, jak i plecak można nosić również do pracy czy na spotkanie ze znajomymi, dlatego zakup obu produktów z pewnością nie będzie chybiony. Wśród ciekawych modeli dostępnych w sklepach znajdziemy takie, które najlepiej wpisują się w preferowany przez nas styl.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TEŻ  Telewizor marki Samsung – 4 polecane modele do 3000 zł

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *