Unbreakable Kimmy Schmidt to amerykański, telewizyjny serial komediowy wyprodukowany przez Universal Television oraz Little Stranger. Twórcami są Tina Fey i Robert Carlock. Serial miał swoja premierę w 2015 roku na platformie Netflix. Liczy 4 sezony na ten moment, a ostatni z dotychczas nagranych odcinków  został wyemitowany 25 stycznia 2019 roku.

Akcja toczy się wokół 29-letniej Kimmy Schmidt, która po 15 latach od porwania przez jednoosobową sektę szalonego pastora zostaje uratowana i rozpoczyna życie w Nowym Jorku wraz z Titusem, swoim sublokatorem gejem, który wynajmuje mieszkanie od szalonej Lillian Kaushtupper. Młoda kobieta dostaje prace od bogatej miliarderki Jacqueline Voorhees, jako opiekunka do jej syna. Z czasem Kimmy staje się przyjaciółką zapatrzonej w siebie żony miliardera.

W rolach głównych występują: Ellie Kemper, Tituss Bergess, Jane Krakowski, Carol Kane, Mike Carlsen, Sara Chase, Ki Hong Lee, Sol Miranda, Lauren Adams, Amy Sedaris, Jon Hamm, Tina Fey, Gil Birmingham i Tanner Flood.

Serial Unbreakable Kimmy Schmidt był kilkakrotnie nominowany, w różnych kategoriach do nagrody Primetime Emmy Award.