Suburra jest rozgrywającym się we Włoszech thrillerem kryminalnym, opartym na filmie z 2015 roku o tym samym tytule. Ten z kolei stworzony był na podstawie powieści autorstwa Giancarla De Cataldo i Carla Bonini. Serial został wyprodukowany dla Netflixa przez Cattleye, Bartleby Film i Rai Fiction, przy czym ten ostatni nie brał udziału w tworzeniu ostatniego, trzeciego sezonu. Seria zadebiutowała 1 września 2017 roku podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, jednak światowa premiera całego sezonu odbyła się 6 października 2017 roku. Pierwszy sezon składa się z dziesięciu odcinków, drugi z ośmiu, a trzeci, finałowy z sześciu. Epizody trwają od 42 do 62 minut.

Fabuła opiera się na prawdziwych wydarzeniach związanych ze śledztwem dotyczącym Mafia Capitale. Rok 2008, przetarg na ziemię w nadmorskiej dzielnicy Rzymu – Ostii i pomysł na stworzenie „włoskiego Las Vegas”. Akcja serii dzieje się właśnie między Ostią a tytułową Suburrą, która z kolei jest historyczną nazwą przedmieść rzymskich, będących powszechnie uważanych za siedlisko biedy, prostytucji i patologii. Napięty politycznie okres powoduje, że wspomniany przetarg wydaje się atrakcyjny inwestorom, niekoniecznie tym legalnym. Pojawienie się pieniędzy skutkuje konfliktami, niekiedy krwawymi, w które zamieszani są mafia, kościół, deweloperzy i lokalne gangi. Serial koncentruje się nie tylko na korupcji, która sięga zenitu, ale również opowiada historię trzech mężczyzn, pochodzących z różnych środowisk i kierowanych odmiennymi motywami i ambicjami. Ich drogi się krzyżują, a życie nabiera niebezpiecznego tempa. W międzyczasie rośnie liczba tajemniczych, podejrzanych samobójstw.

Postaci pierwszoplanowych jest kilka, a wśród nich zobaczyć możemy takich aktorów jak: Alessandro Borghi, Giacomo Ferrara, Eduardo Valdarnini, Francesco Acquaroli, Filippo Nigro i Claudia Gerini. Zarówno gra aktorska, jak i sam serial niezwykle przypadł do gustu krytykom.