Obi-Wan Kenobi to serial platformy Disney+, którego premiera została zaplanowana na 2022 rok. Osobami, sprawującymi pieczę nad rozwojem produkcji jest reżyserka Deborah Chow oraz scenarzystka Joby Harold. Cała seria ma być poświęcona Obi-Wanie Kenobiemu, tytułowemu bohaterowi, będącemu jedną z najważniejszych postaci w świecie Gwiezdnych wojen. Jest on kluczowym bohaterem, gdyż przyjmuje znaczącą rolę w rozwoju Luke’a i Anakina Skywalkerów, głównych bohaterów z pierwszych trylogii.

Serial ten, będzie ukazywał jego losy 10 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatniej części prequelowskiej trylogii. Obi-wan zostaje na Tatooine, by chronić Luke’a przed niebezpieczeństwem związanym z Imperium. Jednakże Obi-Wan również nie jest bezpieczny na tej piaszczystej planecie, ponieważ będąc ocalałym członkiem Zakonu Jedi, jest on na celowniku Imperium, które szuka ocalałych z wielkiej czystki Jedi 

Odtwórcą Obi-wana Kenobiego będzie Ewan McGregor, który odgrywał już rolę Obi-wana Kenobiego w prequelach. Ciekawym zwrotem akcji, natomiast będzie, że za Dartha Vadera wcieli się sam Hayden Christensen, aktor znany z roli Anakina Skywalkera.