Legion – amerykański serial telewizyjny (dramat, thriller psychologiczny, science fiction) wyprodukowany przez 26 Keys Productions, The Donners’ Company, Bad Hat Harry Productions, Kinberg Genre, Marvel Television oraz FX Productions. Serial jest luźną adaptacją komiksów o tym samym tytule autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza.

„Legion” to serial inspirowany serią komiksów „X-Men” Marvela autorstwa Billa Sienkiewicza oraz Chrisa Claremonta. Opowiada historię Davida Hallera (w tej roli Dan Stevens), który może być kimś więcej niż „tylko” człowiekiem. 

W dzieciństwie zdiagnozowano u niego schizofrenię, co na przestrzeni całego życia skutkowało wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych.  

Obecnie ponad trzydziestoletni David jest po raz kolejny hospitalizowany i zatraca się w szpitalnej rutynie: śniadanie, obiad, kolacja, terapia, medytacja, sen. Resztę czasu spędza milcząc w towarzystwie przesadnie gadatliwej pacjentki Lenny (Aubrey Plaza). Choć od wielu lat dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, wciąż przepełnia ją optymizm i wiara, że jej życie jeszcze się odmieni. 

Stosunkowo spokojne i schematyczne życie Davida zostaje zburzone wraz z pojawieniem się pięknej pacjentki Syd (Rachel Keller). Przyciąga ich do siebie jakaś niewyobrażalna siła, a spotkanie doprowadza Davida do szokujących odkryć – czyżby głosy i wizje, które towarzyszą mu od tylu lat, nie były wytworem jego chorego umysłu?