Fosse/Verdon – amerykański miniserial wyprodukowany przez West Egg Studios, 5000 Broadway Productions, Pyrrhic Victory Productions, Joel Fields Productions, Old 320 Sycamore, FXP oraz Fox 21 Television Studios. 

Fosse/Verdon jest adaptacją biografii Fosse’a autorstwa Sama Wassona. Serial był emitowany od 9 kwietnia 2019 roku do 28 maja 2019 rok roku przez stację FX. Reżyserem pilota jest Thomas Kail, a autorem scenariusza do niego i showrunnerem jest Steven Levenson. Za choreografię odpowiada Andy Blankenbuehler.

Serial Fosse/Verdon opowiada historię współpracy i romansu Boba Fossa, reżysera i choreografa z rewelacyjną broadwayowską tancerką, czterokrotną zdobywczynią Tony Award Gwen Verdon. W roli Fossa – Sam Rockwell, a w Verdon wcieli się Michelle Williams.

Kiedy bohaterowie spotykają się po raz pierwszy w latach 50., Gwen jest królową Broadwayu, a Bob dopiero zaczyna w biznesie jako choreograf. W końcu zakochują się w sobie. Chemia między dwojgiem artystów jest na tyle silna, że w 1960 roku para pobiera się. Owocem ich miłości jest Nicole Fosse. 

Akcja serialu opowiada jeszcze szerzej o ich związku, bowiem z perspektywy małżeństwa z dwudziestoletnim stażem.