Cowboy Bebop to kultowa seria anime, która została wyprodukowana w roku 1998 przez studio Sunrise. Studia globalnie znanego z takich tytułów, jak Gundam 0079 czy Code GeassCowboy Bebop doczekał się właśnie adaptacji live action od platformy Netflix, którego premierowe odcinki pojawią się w piątek 19.11.2021 roku. Osobami odpowiedzialnymi za rozwój produkcji jest André Nemec i Christopher Yost, który napisał do adaptacji scenariusz.

Cała akcja serialu skupia się na niezwiązanej ze sobą praktycznie żadnymi więzami załodze statku Bebop. Wspólnym celem załogi jest chęć zdobycia nagrody pieniężnej za złapanie przestępców, widniejących na listach gończych. Naszymi załogantami są: Spike Spiegel 27-letni łowca nagród, który niegdyś był członkiem gangu, Jet Black 36-letni mężczyzna, mający zamiast lewej ręki cybernetyczną protezę, Faye Valentine 23-letnia oszustka i drobna przestępczyni oraz niesamowicie utalentowana nastoletnia hakerka, która przedstawia się jako Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky IV. W międzyczasie pościgów za kryminalistami zostają nam ukazane kluczowe momenty z przeszłości czwórki naszych bohaterów.

W Netflixowej adaptacji za głównych bohaterów wcielą się: Jay Chou (Spike Spiegel), Daniella Pineda (Faye Valentine), Mustafa Shakier (Jet Black), Eden Perkins (Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky IV).